Tarım Bakanlığı et spekülatörlerini ihbar etmedi!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, et spekülatörlerini Rekabet Kurumu'na şikayet etmediği ortaya çıktı. Et fiyatlarının yükselmesinin sorumlusu olarak et spekülatörleri gösterilmesine rağmen Bakanlığın bu konuda Rekabet Kurumu'na bir şikayette bulunmaması dikkat çekti.

Tarım Bakanlığı et spekülatörlerini ihbar etmedi!
banner200
banner217

Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, kırmızı etle ilgili olarak hali hazırda yürüyen bir inceleme, araştırma ve soruşturmanın bulunmadığını belirtti. Bu konuda Rekabet Kurumu'na bir şikayetin bulunmadığını dile getiren Torlak, “Kırmızı etle ilgili herhangi bir soruşturma olmamasının temel sebebi; kamuoyuna yansıyan kırmızı et fiyatlarının olması gerekenden yüksek şeklindeki şikayetlere yönelik bize ulaşmış çok somut altı dolu bir müracaat ya da şikayetin olmaması" dedi.

Bilindiği üzere bir önceki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et fiyatlarının yükselmesinin nedeni olarak 'et spekülatörlerini' göstermişti. Et fiyatlarının yükselmesinin sorumlusu olarak et spekülatörleri gösterilmesine rağmen Bakanlığın bu konuda Rekabet Kurumu'na bir şikayette bulunmaması dikkat çekti.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Olsa
Olsa - 3 yıl Önce

Ortada spekülatör olsa şikayet edilecekte ,spek yok ki .

banner151

banner251