Gaziantep’te Hayvancılık yapan ve yapmak isteyenlere yönelik Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından 2021 yılı Aralık ayında açılan 2 Sürü Yöneticisi Kursundan 67 kursiyer faydalandı.

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman yaptığı açıklama, "Üyelerimize ve hayvancılık yapmak isteyenlere yönelik kursların düzenlenebilmesi için, Birlik personellerimizin kurslarda eğitici olabilmesi için 2020 yılında oryantasyon kursları aldırdık. Sonrasında üyelerimize duyuru yaparak kursa katılmak isteyenlerin başvurularını aldık. Başvuru sayılarını dikkate alarak 2021 yılı Aralık ayı içerisinde biri Gaziantep merkezde Birliğimizde, diğeri de Şehitkamil İlçemize bağlı Koçlu köyünde olmak üzere iki adet kurs açıldı. Bu kurslarımıza 67 kişi kayıt yaptırdı. 67 kursiyerimizden 62’si 13’er günlük, 104 saatlik kursu başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

6 BİN LİRA DESTEKTEN FAYDALANACAKLAR

Küçükbaş hayvancılıkta önemli destek! Verimliliği artırmak için 200 aileye 400 damızlık koç ve teke dağıtıldı! Küçükbaş hayvancılıkta önemli destek! Verimliliği artırmak için 200 aileye 400 damızlık koç ve teke dağıtıldı!

Kursiyerler bu kurslara katılarak hayvancılık hakkında bilgilerini arttırdıkları gibi Sertifika almaya hak kazananlar en az 100 adet anaç küçükbaş hayvanı olup da bulunduğu yıl içerisinde en az 5 ay tarım bağkur’unu/sigortasını yatıranlar Tarım ve Orman Bakanlığımızın vermiş olduğu 6.000,00 liralık Sürü Yöneticisi İstihdam Desteğinden de faydalanmış olacaklar. Bu kursların açılmasında Birliğimize destek olan Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdrülüğüne ve Şehitkamil Halk Eğitim Müdürlüğüne, Kurslardaki eğitimi veren Birlik personellerimize ve kurslara katılan kursiyerlere, üyelerimize yürekten teşekkür ediyorum"