Ankara, Türkiye'nin en kapsamlı ve Avrupa'nın3'ncü büyük fırıncılık teknolojileri fuarına hazırlanıyor.

5-8 Mart tarihleri arasındaAnkara'da ATO Congresium'da yapılacak IBATECH fırıncılık fuarına geçen yıl 103firma katılırken, bu yıl 170 firmanın katılacağı açıklandı. Fuarın, fırıncılıkve pastacılık sektörünün gelişmesine katkı sağlayacağı kaydediliyor.

TÜKETİCİNİNTERCİHİ DEĞİŞTİ

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık ProjeKoordinatörü Funda Kunduz, sürekli değişen ve gelişen tüketici tercihlerininfırıncılık ve pastacılık sektörlerini de doğrudan etkilediğini ve perakendesatış noktalarındaki çeşitliliğin de artmasıyla tüketicinin zihnindekifırın/pastane algısının değiştiğini kaydetti.

"İşte bu nedenle fırıncılık ve pastacılıksektörleri de sürekli bir gelişim gösteriyor. IBATECH Ankara, sektöröncülerinin bu gelişimi tüm sektörle paylaşmasını ve sektörün büyümesinihedefleyerek bu işlevini her yıl başarıyla yerine getiriyor" diye konuşanKunduz, şunları kaydetti:

GÜNLÜK 115 MİLYONLUK TÜKETİM"

Türkiye'ninküresel anlamda en önemli oyunculardan biri olduğu ekmek, pasta, dondurma veçikolata teknolojilerinin tüketim oranı da günde 115 milyona ulaştı. Türkiyeekmek, pasta, çikolata, dondurma teknolojileri sektöründe en çok ihracatıRusya, Arap Ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Balkan ülkelerine yapıyor"

IBATECH 2015 fuarının bölgesel anlamda sektörün enetkili pazarlama etkinliği olduğu bundan dolayı da Türkiye'nin ihracatı içinçok önemli bir platform olarak görülüyor.

TARIMDAN HABER