Buğday, arpa ve mısır fiyatları kaç liradan işlem görmeye başladı? Buğday, arpa ve mısır fiyatları kaç liradan işlem görmeye başladı?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 'Tarım Sektörü Entegre Yönetim Bilgi Sistemi Bilgilendirme Toplantısında' yine Bakanlığın çalışmalarını soylu atların yaptığı doğumlara benzetti.Geçtiğimiz günlerde aynı benzetmeyi kullanan Bakan Eker, Tarım Sektörü Entegre Yönetim Bilgi Sistemi'ni de soylu atların doğumlarına benzetti. Bu sistemin Türkiye projesi olduğunu belirten Eker, şunları kaydetti:

"Bu bir Türkiye projesidir. Bu proje önemli bir proje. Bu projenin her safhasında yazılımın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının personeli tarafından yapılıyor. Soylu atlar nasıl ki sessiz sedasız küheylan taylar doğururlar, kimse duymaz onu, yaklaşık 10 senedir Tarım Reformu Genel Müdürlüğümüzün çalışanları başta olmak üzere bütün çalışma arkadaşlarım aşkla, şevkle, sabırla, metanetle bu projeyi sessiz sedasız hazırladılar. Bugün o soylu tayın doğumuna şahit oluyoruz"

Bakan Eker, geçtiğimiz aylarda Bakanlığın arkasında kendisine özel at çiftlikleri ile gündeme gelmişti.

TARIMDAN HABER