Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci bir dizi programa katılmak için Muğla'ya geldi. Öğle saatlerinde geldiği Muğla'daki programına başlayan Bakan Kirişci'nin ilk durağı Muğla'nın Milas ilçesi oldu. Milas'ta bu sene 14'üncüsü düzenlenen 'Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nı ziyaret etti.

Fuar ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Kirişci, "Fuarlar hem fuara katılanlar hem de fuarı ziyaret edenler açısından çok kıymetli buluşma alanlarıdır. Fuarlar, katılım sağlayan firmalar olarak emsallerine göre hangi düzeyde olduğunu değerlendirebileceği eşsiz bir fırsat alanlarıdır. Fuarlar aynı zamanda iyi bir sosyalleşme, ekonomik faaliyetlerin mukayese edilme alanıdır. Ticari olarak da insanların birbirleri ile haberleşebilecekleri yerlerdir. Fuarları öğrencilik yıllarımdan beri destekleyen, takip eden ve buralara katılımı özendirmeye çalışan birisiyim. Burada insanlar yaptıklarının piyasa bir değer sıralaması olacak olursa nereye denk gelir onu görürüler. Bir de ziyaretçiler var. Ziyaretçi de firmaların hepsinin bir arada olduğu bir ortamda fiyat ve kalite yönünden mukayese etme imkanı bulur. Servis ve yedek parçanın bulunurluğu ve benzeri konularda değerlendirme imkanı bulur. Hele bir de yerelde olması ve bir sorunu olduğunda firmaların kapısını çalabiliyor olması da buraya gelenler açısından çok kıymetlidir. 14 yıldan beri böyle bir fuar düzenli olarak düzenleniyor olması da çok kıymetli bir durumdur. Düzenleyenlere, katılan firmalarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Kirişci fuarda vatandaşlarla buluştu. Sektör temsilcileri, firma yetkilileri ve vatandaşlarla sohbet ederek stantları gezdi.

Bakan Kirişci fuar ziyareti sırasında karşılaştığı sipsi çalan bir vatandaşla uzun süre sohbet etti. Sohbet esnasında vatandaşın elinde bulunan sipsilerden bir tanesini alan Bakan Kirişci sipsi çaldı. Kirişci'nin sipsi çalması renkli görüntüler oluştururken, çevredekiler tarafından da beğeni topladı.

Bakan Kirişçi'ye fuar ziyareti sırasında; Muğla Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Milas Kaymakamı Mustafa Enver Böke, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, kurum müdürleri ve siyasiler eşlik etti.

Kaynak: İHA

Et ve Süt Kurumu et ürünlerine yüzde 25 zam yaptı! İşte güncel kıyma ve kuşbaşı fiyatları... Et ve Süt Kurumu et ürünlerine yüzde 25 zam yaptı! İşte güncel kıyma ve kuşbaşı fiyatları...