Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu!

Tarım ve Orman Bakanlığında Bakan Yardımcıları görevden alınırken yerine yeni atamalar yapıldı. Yeni atanan Bakan Yardımcıları ise dikkat çekti. 

Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu!
banner282

Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu. Yumaklı’nın Bakan Yardımcısı olması sektörde büyük sürpriz olarak değerlendirildi. Vahit Kirişçi Gübretaş’da bağımsız yönetim kurulu üyeliğinin ardından Tarım Bakanı olurken, Gübretaş Genel Müdürü Yumaklı’nın da Bakan Yardımcısı olarak atanması dikkat çekti. 

TARIM KREDİ GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM YUMAKLI'DAN RAHATSIZDI!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı’dan rahatsız olduğu kulislerde konuşuluyordu. Yumaklı’nın Gübretaş Genel Müdürlüğünden alınarak Bakan Yardımcısı olması dikkat çekti. 

İBRAHİM YUMAKLI KİMDİR?

İbrahim Yumaklı, 1992’de Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına 1993’te Marshall Boya A.Ş.’de İthalat İşlemleri Uzmanı olarak başladı. 2011 yılına kadar Akzo Nobel Türkiye bünyesinde bulunan Marshall Boya ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yaptı. 2011’de Al Jazeera Türkiye’ye transfer olan Yumaklı, 2012-2015 yılları arasında Cine5 TV’de Genel Müdürlük ve Ocak-Ekim 2016 arasında Anadolu Ajansı Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 28 Ekim 2016'da GÜBRETAŞ’a vekaleten Genel Müdür olarak atandı. Yönetim Kurulu’nun 5 Mayıs 2017 tarihinde KAP’ta açıklanan kararıyla Genel Müdürlük görevine asaleten atandı. 28 Ekim 2016'dan buyana Gübretaş üst yönetimindeki görevlerinin yanı sıra icracı Yönetim Kurulu üyeliğini de yürüten Yumaklı, 8 Nisan 2022'de Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atandı. Yumaklı, evli ve iki çocuk babasıdır. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 05:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 2 ay Önce

Geçmişinde ithalatla olan işlerde bulunmuş tarım ile ilgili hiç bir iş yapmamış bu adamın tarımın sorunlarını bilmesi mümkün değildi mevcut sorunları gidersin .Allah'ım bunların şerrinden türk tarımını koru yarabbi şu ramazan ayı hurmetine

kel metin
kel metin - 2 ay Önce

yumaklı kibir abidesidir.gübretaş ta işten attıklarının sayısı işe aldıklarının sayısından fazladır.insanların ekmeği ile oynamaya bayılır.koçlara yakın olması ve ilim yaymacı olması dışında bir özellliği yoktur

kel metin
kel metin @kel metin - 2 ay Önce

yumaklı aylık 200 bin lira maaş alsa 5 yıl görev yapsa yine aldığı evi alacak parayı kazanması imkansız:)

Cenk
Cenk - 2 ay Önce

Naneyi yedi tarım

Bakanlık ve Güzel Ülkemiz Oldu
Bakanlık ve Güzel Ülkemiz Oldu @Cenk - 2 ay Önce

Başarisizliklariyla ama spekulatorlere para kazandirmadaki başarısıyla Gubretas yönetimi Bakanlığı ele geçirdi. Yumaklinin geçmişinde boya şirketi ve cine5 yöneticiliği var. Boyamadan dekoderden iyi anlayan biri olmalı. Başarısız olmaları durumunu hayal edemiyorum. Ulkemiz için çok kritik bir zamanda önemli bir mevkii verildi. Hayirlisi olsun Gubretasta Kurum namına katkısını göremedik temenni ederim ki ülkemize hayrı dokunur. Gubretasa da piyasayı bilen hammadde sorununu çözecek biri gelir umarım. Al satçilardan bıktık.

Caok isabetli olmus
Caok isabetli olmus @Cenk - 2 ay Önce

Cumhurbaşkanım sizi tebrik ederim. Çiftçi bu sene gübre fiyatlarından çok memnundu. Bu memnuniyete katkı veren birisini terfi ettirmişsin. Bizde inşAllah.....
(Anladın sen onu)

Hayırlısı
Hayırlısı - 2 ay Önce

Başarılı birisini Bakanlığa çekerek süper bir hamle yaptı Bakan Bey. Memleket için hayırlı olur inşAllah.

Metin
Metin - 2 ay Önce

bu atamanın açıklaması şu:başarısız bulduğu için Hüseyin aydın yumaklıyı istemedi,belki rencide etmiş bile olabilir.yumaklıda baktıki çark bozuldu,eskisi gibi at oynatamıyacak ne yapsın eski yönetim kurulu üyesi,şimdiki bakana sığındı.Gübretaştaki saltanatı ve imkanı! Yoksa Bırakması mümkünmü?Yeni genel müdür ve yönetim kurulu başkanı tüm üst yönetimi (gym ve direktörleri)değiştirmelidir.Aksi halde düzen değişmez.Ha birde Gübretaşın asalak nakliyecisini de bertaraf etmesi lazım.Gübre fiyatı en az 50 tl düşer.

Zafer
Zafer - 2 ay Önce

Tarım bakanlığına maalesef Ziraat mühendisi ataması hiç yok. Sayın Bakan Ziraat mühendisi ama bakanlık görevi genelde protokol görevidir. Atamada veteriner hekim var gayet doğru ama diğer atamalar Ziraat mühendisi, Gıda mühendisi olmalıydı.

Bereket
Bereket - 2 ay Önce

Sırada bereket vaaaar

Adana
Adana - 2 ay Önce

Adana için Müjde bekliyoruz.