Veteriner hekimler deprem için seferber oldu

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’ne bağlı veteriner hekimler, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından depremzede hayvanlar için seferber oldu. Veteriner hekimler, Elazığ ve Malatya’da depremden zarar gören hayvanların tedavilerini ücret talep etmeden gerçekleştirdi.

Veteriner hekimler deprem için seferber oldu
banner282

TVHB’den yapılan açıklamada, Elazığ ve Malatya’nın büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığı açısından Türkiye’nin önemli illeri arasında yer aldığı belirtildi.  Veteriner hekimlerin depremin ilk anından itibaren bölgeye gidererek, depremden zarar gören hayvanların tedavilerini yaptığı kaydedildi. 

ÜCRET TALEP ETMEDEN TEDAVİLERİ YAPILDI

TVHB’ye bağlı 56 odanın Elazığ ve Malatya’da üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığı kaydedilen açıklamada,  “Serbest veteriner hekim meslektaşlarımız hiç bir ücret talep etmeden zarar gören hayvanların tedavilerini yapacaklardır. Şu anda da en ücra noktalarda çalışmalarına devam etmektedirler. Bakanlığımız, Elâzığ ve Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüklerinden bu konuda gelebilecek her türlü talep de yine Elâzığ ve Malatya Veteriner Hekimler Odaları tarafından karşılanacaktır” ifadeleri yer aldı.  

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
vettek
vettek - 2 yıl Önce

Bunları tvde göremessiniz anca suriyeli mahmudu verir yandaş medya... Helal olsun tarımdan haber

banner151