Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraklerinin bağlı olduğu Tarım Kredi Holding, Milli Gazete’nin ‘Çiftçi kuruluşunda makam aracı saltanatı!’ başlıklı haberine yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada makam aracı saltanatı yalanlanmaya çalışılırken, kendilerini ele verdiler.

Tarım Kredi Holding’in talimatıyla şirket yönetim ve icra kurulu üyeleri ile grup başkanları, genel müdür ve genel müdür yardımcılarının kullandıkları Volkswagen Passat makam araçlarının iptal edilerek yerine Audi marka makam aracı kiralandığı yönündeki habere, TK Holding tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, 2 şirket genel müdürüne temsil ettikleri iştirak büyüklüğüne göre Audi A4 araç tahsisinin yapıldığı belirtilerek, 60 adet Audi marka makam aracının kiralandığına yönelik haberin ise asılsız ve yalan olduğu iddia edildi.

KENDİLERİNİ BÖYLE ELE VERDİLER!

Tarım Kredi Holding, yaptığı açıklama ile iştiraklerde Volkswagen Passat makam aracı yerine daha lüks Audi makam araçlarının kiralandığını doğrulamış oldu. Ancak sadece 2 şirket genel müdürüne Audi A4 makam aracının kiralandığı belirtilerek haberin yalanlanmaya çalışılması yaşanan çelişkiyi gözler önüne serdi. Şöyle ki, holding bünyesinde bütün şirketler cirolarına göre sınıflandırılırken, aynı sınıf grubunda bulunan şirket yöneticileri de aynı model makam aracını kiralama hakları bulunuyor. Durum böyle iken iştiraklerde kiralama planı yapılan ancak henüz kiralama işlemi gerçekleşmediği için kiralamayı yapan iki şirket genel müdürü üzerinden çiftçi kuruluşunda yaşanan lüks makam aracı skandalının üstünün örtülmeye çalışılması dikkat çekti.

HABERİN ARDINDAN KİRALAMA İŞLEMLERİ DURDURULDU!

Cirolarına göre hangi iştiraklerde hangi makam araçlarının kullanılacağı Tarım Kredi Holding tarafından belirlenirken, Audi marka makam aracı kullanacak iştiraklerde daha önce belirlenen kiralama işlemleri haberin ardından durduruldu.

TK LOJİSTİK DEVRE DIŞI BIRAKILARAK MAKAM ARAÇLARI ÖZEL BİR FİRMADAN KİRALANIYOR!

Karpuz Ne Zaman Ekilir? Karpuz Ne Zaman Ekilir?

Tarım Kredi Holding’de patlak veren lüks makam aracı skandalında kamuoyunu asıl rahatsız eden konuların başında ise Tarım Kredi’nin araç kiralamada kendi iştiraki olan TK Lojistik’i devre dışı bırakarak, lüks makam araçlarını İstanbul’da özel bir firmadan kiralanması geliyor.  Normalde bugüne kadar Tarım Kredi Kooperatiflerinde ve Tarım Kredi Holding ve iştiraklerinde bütün araç kiralamalar Tarım Kredi’nin iştiraki olan TK Lojistik üzerinden yapılırken, Hüseyin Aydın ile birlikte TK Lojistik’in devre dışı bırakılarak makam araçlarının İstanbul’dan özel bir firmadan doğrudan kiralanması dikkat çekiyor.

ARAÇ YÖNETMELİĞİ NE ZAMAN DEĞİŞTİRİLDİ? MAKAM ARAÇLARI SEGMENTİNİN İÇİNDE AUDİ BULUNMUYORDU!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin araç yönetmeliği Tarım Kredi Holding tarafından da uygulanırken, bu yönetmelikte kiralanacak makam araçlarının içinde fiyatının yüksek olmasından dolayı Audi markası bulunmuyordu. Ancak Tarım Kredi Holding tarafından yapılan açıklamada iki şirket genel müdürüne Audi A4 makam aracının kiralandığı doğrulanırken, bunun rutin bir uygulama olarak gösterilmeye çalışılması da yaşanan çelişkiyi ortaya koydu. 

MAKAM ARAÇLARI İSTANBUL’DA HANGİ FİRMADAN KİRALANIYOR? KİRALAMA İHALE İLE Mİ YAPILDI?

Tarım Kredi Holding tarafından yapılan açıklamada iki şirket genel müdürüne kiralanan Audi A4 makam aracının hangi firmadan kiralandığına dair bir bilgi verilmezken, kiralama işleminin de ihale ile yapılıp yapılmadığı hakkında da bir bilgi verilmemesi dikkat çekti.