Tunceli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yaptığı açıklama ile yüzde 50 hibe destekli makine ekipman desteklemeleri müracaatlarının 17 Aralık'ta son bulacağını duyurdu.

Tunceli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Bakanlığımız tarafından uygulanmakta olan Kırsal kalkınma Desteklemelerine ilişkin İl ve İlçelerimizde bilgilendirme toplantıları tamamlandı. Üretici gelirini arttıran ve çeşitlendiren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli tarımsal sanayinin geliştirilmesine olanak sağlayan, tarımsal mekanizasyonun yaygınlaştırılmasına katkı sunan ve kırsalda yeni istihdam olanakları sağlayan KKYDP Programlarından;

Elektriğini kendi üreten çiftçiye 'Güneş Enerjisi Sistemleri' hibe desteği! Bolu'da sözleşmeler imzalanıyor! Elektriğini kendi üreten çiftçiye 'Güneş Enerjisi Sistemleri' hibe desteği! Bolu'da sözleşmeler imzalanıyor!

-KKYDP Altyapı Makine ekipman desteklemesi: Bu kapsamda 2021 yılında tekrar uygulanmaya başlanan yüzde 50 hibe destekli makine ekipman desteklemeleri müracaatları 17 Aralık 2021 tarihinde sona erecektir. 

-KKYDP Ekonomik Yatırımlar: Bu kapsamda yeni tarımsal üretim ve sanayi işletmeleri kurulmasının yanında mevcut işletmelerin kapasitesinin arttırılması ve teknoloji yeniliğine % 50 hibe desteği verilecek olup müracaatlar 21 Ocak 2022 tarihinde sona erecektir.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü Koordinatörlüğünde yürütülecek olan KKYDP programından faydalanmak isteyen üretici ve yatırımcılarımızın "www.tarimorman.gov.tr" (https://edys.tarim.gov.tr/Tarim/onlinebasvuru.aspx?tip=3) adresinden online olarak müracaat etmeleri önemle duyurulur."