Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremin ardından Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından başlatılan üniversite öğrencilerini kapsayan  Ulusal Staj programı başvuruları tekrar açıldı.

Başvurular nası yapılıyor?
Başvurular  cbiko.gov.tr adresinden ya da e devlet üzerinde yapılabilecek.

Başvurular hangi tarihler arası yapılacak ?
Ulusal Staj Programınına 02.03.2023-13.03.2023 tarihleri arasında yeni başvuru  yapılabilecek. Bunun yanı sıra deprem nedeniyle yeni başvuru sırasında şehir güncellemede gerçekleştirilebilecek.

MyoRFU2Hp0qDbHSVCTXX9w

Ulusal Staj Programı nedir?
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, fırsat eşitliği çerçevesinde ve liyakat esaslarına uygun olarak tüm gençlerin kamu kurumlarınca sağlanan kariyer olanaklarından faydalanmasını sağlamak amacıyla başlatılan "Ulusal Staj Programı". Ulusal Staj Programı'na, lisans programlarının 2, 3 veya 4. sınıf, ön lisans programlarının 1 veya 2. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri "kariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden başvurabiliyor.
Gençlerimizin fırsat eşitliği çerçevesinde ve liyakat esaslarına uygun olarak kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Ulusal Staj Programı (USP) başlatılmıştır.

Tarım Bakanlığında adrese teslim 4 milyon Euroluk oral aşı ihalesi! Tarım Bakanlığında adrese teslim 4 milyon Euroluk oral aşı ihalesi!

Program aracılığıyla; şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi bir değerleme yöntemi ile gençlerimizin istihdam edilebilirliklerinin artırılması, kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj imkânının zorunlu staj gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Program’a başvuru yapan öğrenciler; eğitim hayatları boyunca sergiledikleri performans, becerilerini arttırmaya yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar ve başarıları göz önünde bulundurularak akademik/mesleki, sanatsal/sosyal ve sportif yeterlilik puanları üzerinden değerlenmektedir. İşverenler ise öğrencilere, kimlik bilgilerini görmeden söz konusu yeterlilik alanlarında aldıkları puanlar üzerinden staj teklifi göndermektedir.

Yurt içindeki başarısının yanı sıra yurt dışında da beğeni ile takip edilen ve OECD tarafından iki kez üye ülkelere örnek uygulama olarak gösterilen Program, profesyonel hayatının başındaki pek çok gence henüz öğrenci iken iş hayatını deneyimleme ve kariyer yolculuğuna yön verme şansı tanımaktadır.