Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tarımsal destek ödemelerine yönelik açıklama yaptı. Kirişçi, “Afet bölgesindeki depremzede yetiştiricilerimiz için 1 milyar 364 milyon TL yem desteği başta olmak üzere toplam 1 milyar 438 milyon TL destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı, bereketli olsun” dedi.

ÇİFTÇİYE BUGÜN (3 MART) HANGİ DESTEKLER ÖDENECEK?

Bugün yapılacak destek ödemelerinde en önemli kalemi afet bölgesi ilan edilen illerdeki yetiştiricilere ödenecek yem desteği oluşturdu.

Bilindiği üzere afet bölgesi ilan edilen 11 ilde yetiştiriciye yem desteği verileceği açıklanmıştı. Buna göre büyükbaş hayvan için 500 lira, küçükbaş hayvan için 50 lira yem desteği ödenecekti.

Bugün çiftçiye ödemesi yapılacak tarımsal destek ödemelerinin 1 milyar 364 milyon lirasını afet bölgesi ilan edilen 11 ilde ödenecek yem desteği oluşturuyor.

İşte bugün ödemesi yapılacak tarımsal destekler

Afet Bölgesi İlan Edilen İllerdeki Yetiştiricilere Yem Desteği: 1 milyar 364 milyon 608 bin 700 TL

Tarım Bakanından buzağı ve süt desteği ödemesiyle ilgili açıklama! Hesaplara yatırıyoruz... Tarım Bakanından buzağı ve süt desteği ödemesiyle ilgili açıklama! Hesaplara yatırıyoruz...

Hububat Baklagil – Dane Mısır Desteği: 65 milyon 109 bin 592 TL

Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği: 8 milyon 581 bin 288 TL