Tarım Kredi’den Oruçoğlu Yağ Fabrikası ile ilgili muvazaalı açıklama! Tarım Kredi’den Oruçoğlu Yağ Fabrikası ile ilgili muvazaalı açıklama!

SGK ve Bağkur emeklilerine yönelik zam miktarının düşük olması tepkiye sebep olmuştu. Zam miktarında yapılan son artış ile birlikte memur emekli maaşı zammı olan yüzde 49, artık SGK ve bağkur emeklilerine de verilecek. Peki Tarım Bağkur'unu yatıran ve bu alanda emekli olanların durumu ne olacak?

TARIM BAĞKUR'U EMEKLİLERİ ZAM ALACAK MI?

Tarım Bağkur emeklileri ne kadar zam alacak. Bu alanda zam miktarı ne kadar olacak. Tarım Bağkur emeklileri de SGK ve Bağkur sistemine dahil oldukları için yüzde 49,25 olarak açıklandı. 

Bakan Işıkhan şu ifadeleri kullandı:"Bir güzel haberi de paylaşmak istiyorum; SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarının Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını %49,25'e yükseltiyoruz. Böylece bu yıl tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlıyoruz."

EN DÜŞÜK TARIM BAĞKUR EMEKLİSİ MAAŞI NE KADAR

Yapılan hesaplamalara göre kök maaşları dikkate alınmadan tüm emeklilerin en düşük maaşı 10.000 TL oldu. Hattı bu rakam bazı alanlarda da artmış oldu.

tarım bağkur emekli maaşı ne kadar 2024