Denetim faaliyetleri kapsamında Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İyi Tarım Uygulamaları Biriminde görevli Ziraat Mühendisleri Muazzez Günay, Sevinç Koçak ve Ayşe Kurt’tan oluşan denetim ekibi Odunpazarı ilçesine bağlı İmişehir mahallesinde bulunan patates ve soğan üreten işletmelerde denetim gerçekleştirildi.

Eskişehir'de 143 pojeye bireysel sulama hibe desteği verildi!  Eskişehir'de 143 pojeye bireysel sulama hibe desteği verildi! 

Çevre dostu, üretirken insan ve hayvan sağlığını koruyan, tüketici sağlığını tehdit etmeyen ürünler sunan, sertifikalı bir üretim süreci olan “İyi Tarım Uygulamaları” kapsamında ürün yetiştiren işletmeler, Tarım ve Orman Bakanlığınca yetkilendirilen kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarınca gerekli kontroller yapıldıktan sonra sertifikalandırılıyor. 

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü periyodik aralıklarla gerçekleştirdiği denetim faaliyetleriyle sertifikalandırılan bu işletmelerin İyi Tarım Uygulamaları kapsamında yaptıkları üretimin devamlılığını sağlıyor. 

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesinde görevli personel tarafından yıl boyunca gerçekleştirilen denetimler devam etmektedir.