Ziyarete Bolu İl Tarım ve orman Müdürü İzzet MURAT, İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker ATEŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı KÖSTERELİ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan KURT, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil SARICI, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mustafa GÜDER, Çevre köy muhtarları, teknik personel ve davetliler katıldı. 

Minik Ellerden Davetlilere Çilek İkramı

Minik eller karşıladıkları davetlilere çilek ikram ederken, Vali Sayın Ahmet ÜMİT’te miniklere oyuncak hediye etti. Karşılama sonrasında seraların incelenmesi ve işletme sahibi Serdar ÖZŞAHİN’in bilgilendirmeleri ile devam etti. 

Bolu Çileğini Markalaştırmak Arzumuz

Çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Serdar ÖZŞAHİN; “İlaçsız ve topraksız olarak yaptığımız üretimimize arılarımızın da desteği ile devam ediyoruz. Amacımız ilimize örnek olmanın yanında dağ çileği ıslahı vb. çalışmalarla ilimizin iklim ve tabii şartlarında yetişen ürünlerimizin tadı ve dokusundaki farkı yurdumuza tanıtmak. Bolu dağ çileğini kültüre alarak Ticaret odamızın da desteği ile coğrafi işaret alarak markalaştırmak. İşletmemizde ağırlıklı olarak albion cinsi çilek olmak üzere badem (salatalık), sivri biber gibi sebze üretimimizde devam etmektedir. 

Topraksız Tarım ile Minimum Su, Hastalık ve Zararlı

Topraksız tarım ile toprağı uygun olmayan yerlerde tarımsal üretim, erkencilik, verim ve kalite artışı, bitkilerin kontrollü beslenmesi, su ekonomisi ve kontrolü, enerji ve iş gücünün azaltılması, hastalık, zararlı ve yabancı ot kontrolü, vb. avantajlar sağlayarak üretim yarışında önemli bir avantaj sağlamaktayız. 

Ata Bahçemizle Tohumlarımızı Yarınlara Taşıyoruz

Bununla beraber işletmemizde ata tohumu bahçemizde yerli tohumlarımızı yaşatma ve çoğaltma çalışmaları yapıyoruz. Bu sayede unutulmaya yüz tutmuş yerli tohumlarımızı çoğaltarak yarınlarımıza taşımayı hedefliyoruz” dedi. 

Toprak geleceğimizdir

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bolu Valisi Sayın Ahmet ÜMİT; “Öncelikle böylesine güzel doğal bir ortamda özveriyle sürdürdüğünüz modern ve kaliteli üretim çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Toprak geleceğimizdir. Ekilmeyen amacına uygun kullanılmayan toprak boşa harcanan para gibidir.  Devletimizde ata tohumlarımıza, özümüze dönme noktasında çalışmalarını sürdürmektedir. 
Pırıl pırıl, örnek ve doğal, hem çilek hem de diğer ürünlerin hepsi harika. Üreticilerimizi kutluyorum. Doğayı, doğallığı seven üretici ve üretici adaylarımızca örnek alınmalı” dedi. 

Geleceğimizin Çiftçisi

Ziyaret hakkında düşüncelerini dile getiren İl Müdürü İzzet MURAT; “Bu zamana kadar yaptığı başarılı çalışmalarına bir yenisini ekleyen ÖZŞAHİN tarım işletmemiz Bolu’muza önemli bir katma değer sağlamanın yanında önemli bir rol model olacaktır. Sayın Valimizin de belirttiği gibi gerek doğal çilek, gerek dağ çileği kültür çalışmaları gerekse de ata tohumlarımızın yaşatılması adına yaptığı çalışmalar ile örnek alınması gereken ve tarımımızı geleceğe taşıyacak genç çiftçi profilini birebir yansıtmaktadır. İşletmemizi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor başarılarını devamını diliyorum” dedi. 
Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl /İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.