Daha şimdiden efsane futbolcular listesinin başına adını yazdıran Lionel Messi, tarihi 2022 Dünya Kupası’nın ardından ülkesi Arjantin’e dönmüş ve burada büyük bir coşkuyla karşılanmıştı. Güney Amerika ülkesinde bir çiftçi, mısır tarlasını Dünya Kupası kahramanın portresini oluşturacak şekilde ekti. Coğrafi kodlama teknolojisiyle ekilen Messi tarlası, 50 hektarlık araziyi kapsıyor.

Gübretaş’ta gizli bina satışının arkasından RAZİ planı çıktı! Gübretaş’ın içi boşaltılacak! Gübretaş’ta gizli bina satışının arkasından RAZİ planı çıktı! Gübretaş’ın içi boşaltılacak!

19.01.2023-agriculture-art-leo-messi

Futbol ve Tarım Birlikte

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda Arjantin’i şampiyonluğa taşıyan Lionel Messi, ülkesinde bir kahraman olarak karşılandı. Taraftarların kutlamalarına üreticiler de katıldı. Arjantinli üreticilerin tarım sanatını kullanarak yaptığı ekimler görenleri büyülüyor. Üreticilerin özel bir algoritma ile ekim yaptığı tarlalarda büyüyen mısır, yeşilin tonlarından oluşan kontrastı kullanarak Messi’nin portresini oluşturuyor. 50 hektarlık arazinin havadan çekimleri ise oldukça etkileyici görüntüleri gözler önüne seriyor.