Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi ve mera ıslah ve amenajman projesi kapsamında Ankara'nın Ayaş ilçesinde üreticilere kırmızı mercimek, nohut, kuru fasulye, adi fiğ, korunga, yonca tohumu ve dut fidanlarının dağıtımı yapıldı.

Yalova'da çiftçilere tarımda tasarruflu su kullanımı eğitimi verildi! Yalova'da çiftçilere tarımda tasarruflu su kullanımı eğitimi verildi!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan ve Nevzat Ceylan, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, Genel Müdür Yardımcıları Ercan Türktemel ve Uğur Erdem ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve üreticilerin katılımıyla Ankara ili Ayaş ilçesinde Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi ve Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında Bakanlığın ve yerel kaynaklarla oluşturulan proje bütçesi ile kırmızı mercimek, nohut, kuru fasulye, adi fiğ, korunga, yonca tohumu ve dut fidanlarının toprakla buluşturulmak üzere üreticilere dağıtımı gerçekleştirildi.