Soyan soyana! Tarım Kredi Marketlerde 9 milyon lira naylon fatura vurgunu! Soyan soyana! Tarım Kredi Marketlerde 9 milyon lira naylon fatura vurgunu!

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “6 Şubat Pazartesi sabahı büyük bir deprem felaketiyle uyandık. Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Kilis, Osmaniye ve çevre illerinde ağır can ve mal kaybına neden olan depremden dolayı tarifsiz acılar yaşamaktayız. Depremde kaybettiğimiz canlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.

Şimdi yaşadığımız felaketin yaralarını sarmak zamanıdır.  Devletimizle birlikte el ele vererek tüm Oda, Birlik ve Dernekler gibi Sivil Toplum Kuruluşları olarak ihtiyaç duyulan malzemeleri temin noktasında seferberlik yapacağımız gündür.

Dolayısıyla Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği olarak Birliklerimiz nezdinde öncelikle deprem bölgelerinde kış şartları göz önüne alınarak en çok ihtiyaç duyulabilecek battaniye başta olmak üzere gıda maddeleri teminine ilişkin AFAD ile işbirliği halinde yardım kampanyası başlatmış bulunmaktayız.

Yurt genelinde faaliyet gösteren 80 İl Birliğimize kampanyamıza ilişkin gerekli duyurular yapılmış olup her Birliğimizin canı gönülden kampanyaya katılacağını ve ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığımızın koordinesinde Merkez Birliğimize verilecek her türlü maddi ve manevi göreve hazır olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

Artçı depremlerin devam ettiği bir ortamda kurtarma ekiplerimiz ve vatandaşlarımızın tedbirli olmasını ve AFAD başta olmak üzere Devletimizin görevli kuruluşlarının uyarılarının dikkate alınması hususunu önemsiyoruz. Enkaz kaldırma ve kurtarma çalışmalarında AFAD ve tüm Devlet unsurlarımıza Allah’tan kolaylıklar vermesi temennilerimizle tüm vatandaşlarımızın gerekli hassasiyet ve desteği göstermelerini diliyoruz.”