CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın tarım politikasını eleştirerek, “Bunlar daha henüz söz verdikleri 30 lirayı bile ödeyemezken biz iktidar olduğumuzda ilk bir hafta önce aldığın kredilerinin faizlerini sileceğiz” dedi.

Tarım Kredi’de hareketli saatler! 3 Genel Müdür görevden alındı!  Tarım Kredi’de hareketli saatler! 3 Genel Müdür görevden alındı! 

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, “Bir karar çıkardılar. 1 Eylül 2021 tarihli. Buğday, arpa, yulaf, mercimek, nohut için dönümüne 30-100 lira arası bir para vereceğiz dediler. Şimdi 9 Kasım 2021'deyiz para ödenmedi. Niye ödenmedi? Beşli çeteye gelince dünyanın parasını veriyorsun ama üreticiye gelince para yok. Sanıyorlar ki bunu millet unutacak, Kılıçdaroğlu hiç hatırlamayacak. Sonuna kadar takip edeceğim” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİ BİLİMSEL ÇALIŞACAK

Çiftçilere seslenen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Büyük sıkıntınız var biliyorum ama size sözüm var sorunlarınızı çözeceğiz. Bunlar daha henüz söz verdikleri 30 lirayı bile ödeyemezken biz iktidar olduğumuzda ilk bir hafta önce aldığın kredilerinin faizlerini sileceğiz. Çiftçinin ne traktörü ne hayvanları haczedilmeyecek. Köylünün özellikle çiftçinin toprak analizlerine ihtiyaç var. Her köye ziraat mühendisi ve veteriner atayacağız. Böylece çiftçi bilimsel olarak çalışmalarını sürdürecek.