Fahrettin Poyraz’dan haber var! Yargı tarihine geçti! Fahrettin Poyraz’dan haber var! Yargı tarihine geçti!

Deprem bölgesinden acı haberler gelmeye devam ediyor. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7.7'lik deprem Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya'yı vurdu.

Deprem nedeniyle özellikle Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman'da büyük yıkım yaşandı. Bölgede faylardaki hareketlilik hala sürerken büyük depremin ardından irili ufaklı toplam 648 deprem meydana geldi.

Tüm enkazlara ulaşılmaya çalışılırken arama kurtarma çalışmaları; AFAD, Mehmetçik, polis, madenciler ve yabancı arama kurtarma ekipleri tarafından başlatıldı. Deprem bölgesinde yürütülen çalışmalarda toplam 96,770 personel ile 5,434 araç ve iş makinası görev yapıyor. Yabancı ülkelerden yardım için gelen 5,309 personel afet bölgesine sevk edildi.

ÖLÜ SAYISI 8 BİNİ GEÇTİ!

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken her geçen dakika umutlar tükeniyor. Son verilere göre can kaybı 8 bin 574'e ulaştı. Çalışmalar sonucu yaralı kurtarılanların sayısı ise 49 bin 133'e çıktı. Hasar tespit çalışmaları göre ise yıkılan bina sayısı 6 bin 444 oldu. Tam olarak teyit edilemese de 'yıkıldı' ihbarı gelen bina sayısı 11 bin 302 olarak açıklandı.