Tarım Bakanlığında mahkeme kararı ile Genel Müdür değişecek!

Tarım ve Orman Bakanlığında, Faruk Çelik döneminde TAGEM Genel Müdürü olan, Fakıbaba döneminde ise 'dolmuş hattı' tartışmasıyla görevden alınan Nevzat Birişik, mahkeme kararı ile yeniden görevine geri döndü. İki yıldır TAGEM Genel Müdürü olan Özkan Kayacan, mahkeme kararından dolayı görevi Pazartesi günü Nevzat Birişik’e teslim edecek. 

banner255
Tarım Bakanlığında mahkeme kararı ile Genel Müdür değişecek!
banner200

İki buçuk yıl önce Fakıbaba tarafından görevden alınan eski TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birişik’in mahkeme kararı ile görevine tekrar geri döndüğü ortaya çıktı. Birişik’in eski görevine yeniden başlatılmasıyla ilgili Personel Genel Müdürlüğünün yazısı Cuma günü tevdi edilirken, Pazartesi günü görev değişikliğinin yapılacağı öğrenildi. 

CUMA GÜNÜ GÖREVE BAŞLAMAK İSTEDİ  

Birişik’in aslında Cuma günü görevi teslim almak istediği ancak mesai bitimine yetişmediği için görev değişikliğinin Pazartesi gününe kaldığı da gelen kulis bilgileri arasında. Birişik’in TAGEM Genel Müdürlüğüne geri dönmesiyle birlikte iki yıldır bu görevi yürüten Özkan Kayacan'ın görevi sona erecek. 

GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRÜ OLMAK İSTEMİŞTİ 

Diğer yandan Birişik, geçtiğimiz aylarda Gıda ve Kontrol Genel Müdürü olmak için kulis faaliyetleri yürütmüştü. Ancak bu kulis faaliyetlerinden bir sonuç çıkmamıştı.

SKANDAL KİTAPLA GÜNDEME GELMİŞTİ 

Birişik’in geçmişte her iki bakan döneminde göreve atanması ve görevden alınması olay olmuştu. Nevzat Birişik’in Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bastırılan skandal bir kitapla ismi gündeme gelirken, görevden alınmasında da Fakıbaba ile yaşadığı dolmuş hattı tartışması gündem olmuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 21:14
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnşAllah Değişmiştir
İnşAllah Değişmiştir - 9 ay Önce

Umarım kendisinin bilimsel yönünü gölgede bırakan toplum içinde insanları küçük düşürme, hakkaret ve aşağılama huylarını geride bırakarak dönmüştür. İntikama değil icraata geldiğini umuyoruz.

Abowww
Abowww - 9 ay Önce

Buralar karışacak vaziyet alın...

Tagem personeli
Tagem personeli - 9 ay Önce

Nevzat Birişikten tek hatırladığım enstitülere gelip insanları öğrenci gibi sözlüye kaldırıp toplum içinde rencide ettiğidir.İyi yönü grup toplantılarından belirli grupların ayağını kesmesidir.

Mustafa Şanverdi
Mustafa Şanverdi - 9 ay Önce

Hayırlı olsun Nevzat Bey. Bakanlığımıza güzel katkılar sağlayacağınıza canı gönülden inanıyoruz. Tarımdan haber olarak tarım ailesine katkılarınız olduğuna inanan biri olarak daha objektif haber bekliyoruz. Nevzat beyin göreve başlama haberini verirken dahli olmayan kitapla ilgili suçlayıcı ifadeler kullanmak size yakışmamış.

Ömer Dogru
Ömer Dogru - 9 ay Önce

Efsane geri dönüyor
TAGEM de daha etkin çıktılar için yeni bir vizyonla değişim yapacaktı ama zamanı yetmedi.
Bu defa inşAllah bu fırsat verilir. Koltuğu fazlasıyla dolduracak bir bürokrat hayırlı olsun.

Göreceğiz
Göreceğiz @Ömer Dogru - 9 ay Önce

Üç vakte kadar kapatılır

HDM
HDM - 9 ay Önce

1 hafta sonra tekrar görevden alınır. Yine mahkeme 2 yıl sürer.

Recep Pehlivanoğlu
Recep Pehlivanoğlu - 9 ay Önce

Skandal kitap nedir acaba?

horoz nuri /davul çaldıranlar :)
horoz nuri /davul çaldıranlar :) - 9 ay Önce

karışsın tabi ki adamın arkasından davul çalmak neymiş efendiler ? Ben olsam bunu yapanları çil yavruları gibi dağıtırım bir yerlere her yiğidin bir yogurt yiyişi vardır .Hem idareci hemde mesleki donanıma sahip olacaksın tabi ki taşlanır ...Taşlanan ağaç iyidir.Kendisine yeni görevinde başarılar dilerim.İnşAllah güzel işlere imza atmaya devam eder.


banner151

banner251