Süt üreticisinin yem maliyetini düşürecek önemli proje

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, süt üreticisinin en çok mağdur olduğu yem konusunda önemli bir projeyi hayata geçirdi. Merkez Birliği, ‘Üreticimizin Masrafı Düşsün Üretimi Artsın’ sloganı ile Türkiye genelinde yem firmaları ile sözleşme yaparak toplu yem alımını başlattı. 

Süt üreticisinin yem maliyetini düşürecek önemli proje
banner200

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin ve Yönetim kurulunun başlatmış olduğu Üreticimizin Masrafı Düşsün Üretimi Artsın projesi, üreticilerden büyük ilgi görüyor.

Proje kapsamında Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, ilk planda üç firma ile kuru pancar küspesi ve yem aracılık sözleşmesi imzaladı. Merkez Birliği'nin 300 bin üyesi bulunurken, bu proje kapsamında yem firmaları ile toplu alım sözleşmesi imzalanarak süt üreticisinin yemi piyasa fiyatlarına göre daha uygun fiyattan temin etmesi amaçlanıyor. Önümüzdeki süreçte aracılık sözleşmesi imzalanan firma sayısının artması beklenirken, projesinin yaygınlaşmasıyla birlikte üreticinin piyasa şartlarına teslim olmasının da önünü geçilmesi bekleniyor. 

ARACILIK SÖZLEŞMESİ İMZALANAN FİRMALAR

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, Samancı Gıda Tarım Hayvancılık ve Ürünleri Ltd.Şti ile kuru pancar küspesi (aracılık sözleşmesi), Tekirdağ Birlik Yem Sanayii ve Ticaret A.Ş ile yem (satış sözleşmesi) ve İbrahim TOKSOYLU/Çiftçiler Birliği ile yem (aracılık sözleşmesi) imzalandı. 

Aracılıkk sözleşmesi imzalanan firmalarla üye süt birliklerine uygun fiyattan direk yem satışı yapılabilecek.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, başlatılan projeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, ülke hayvancılığın daha sürdürülebilir hale gelmesi için Merkez Birliği olarak üzerlerine düşen ne görev varsa yapacaklarını belirterek, süt üreticilerinin bu indirimli yem satışlarından ve imkanlardan yararlanmaları için Süt Birliklerine başvurmaları gerektiğini kaydetti. Keskin, yapılan bu sözleşmenin, memlekete, üreticilere, sektöre ve Merkez Birliğine hayırlı olması temennisinde bulundu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz ÇETİNKOL
Deniz ÇETİNKOL - 2 yıl Önce

Tebrikler en azindan böyle bir girim olmasi güzel birsey. Fakat çiftçinin asil sorunu sut firmalarinin süt aldiklari yerlere afaki fiyatlara yem almalarini mecbur tutmalari. Yem almayan üreticinin sütünü almayacağız diye tehdit etmeleri. Sütünün dışındaki başka yerden yem alab üretici zaten piyasa şartlarında yem aliyor. Sütçü deki yem ile piyasa sartlarinda yem alan üretici arasinda en az 10 tl çuval basi fiyat farki var

Suat Aydınoğlu
Suat Aydınoğlu - 2 yıl Önce

Indirim sahane 85 tl lik yem 82.5 tl ye düşmüş devlet kendisi yem satarsa daha mantıklı

Muttalip habur
Muttalip habur - 2 yıl Önce

Buda birilerine rantdır

Hasan kaya
Hasan kaya - 2 yıl Önce

50tlden yem100tly cıktı bir hayvana 10gün yetmiyor vebakımsız kalıyor hastalıktan kurtulamıyor neyapmam lazım

Memet Sarigül
Memet Sarigül - 2 yıl Önce

Kendi yeminizi üretin yem üretimi zor değil rasyon dahil her konuda yardımcı oluyoruz atlaspelet com sayfamızı ziyaret edin

Mustafa kemal koyuncu
Mustafa kemal koyuncu - 2 yıl Önce

Ne zaman baslayacak.butun sut birlrikleri faydalanacak mi

banner151

banner251