Eski TİGEM Genel Müdürü İstanbul Vali Yardımcılığı görevinden de alındı!

TİGEM eski Genel Müdürü İsmail Şanlı, İstanbul Havalimanı Mülki İdare amirliği görevinden de alındı. Genel Müdürlüğü döneminde genç çiftçi projesindeki usulsüzlüklerle ilgili soruşturma devam ederken, Şanlı geçtiğimiz Ekim ayında İstanbul Vali Yardımcısı olarak atanmıştı. İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amirliği görevini yürüten Şanlı’nın, Türk vatandaşlarının tahliyesi sırasında yaşanan skandaldan dolayı görevden alındığı ortaya çıktı. 

Eski TİGEM Genel Müdürü İstanbul Vali Yardımcılığı görevinden de alındı!
banner282

Airport Haber'e göre, Türk vatandaşlarının tahliyesi için gerçekleştirilen operasyonlar sırasında skandal bir olay meydana gelmişti. Karantinaya götürülen vatandaşların bulunduğu otobüs durdurularak bir kişi sivil araçla karantinadan kaçırılmaya çalışılmıştı. Yaşanan bu skandaldan dolayı İstanbul Havalimanı Mülki İdare amiri İsmail Şanlı görevden alındı. 

Paris-İstanbul seferiyle Türkiye'ye getirilen vatandaşlar karantinaya götürülürken bir kadının otobüsten indirilmesiyle patlak veren olayların faturası İstanbul Havalimanı Mülki İdare amirine kesildi.

Havalimanının açılışından bu yana görevi yürüten Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı, görevden alındı.

YERİNE HAKYEMEZ ATANDI

İstanbul Havalimanı İşletmeicisi İGA'ya ait sivil bir araçla durdurularak otobüsten indirilen şahsın yaşadığı olayın sorumlusu olarak görevden alınan Şanlı'nın yerine Hakan Hakyemez atandı. Son olarak İçişleri Bakanlığı'nda Mülkiye Müfettişi olarak görev yapan Hakan Hakyemez'in geçtiğimiz yılın Kasım ayında birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseldiği öğrenildi.

KKTC SİVİL HAVACILIK DAİRESİ MÜDÜRÜNÜN KIZI ÇIKTI

Öte yanda karantinaya götürülenler arasından polis gözetiminde indirilen kişinin KKTC Sivil Havacılık Dairesi Genel Müdürü Mustafa Sofi'nin kızı Güzide Sofi olduğu ortaya çıkmıştı. Güzide Sofi'nin Fransa'nın başkenti Paris'te eğitim gördüğü bilgisine ulaşılmıştı.

YAPILAN İHALE İPTAL EDİLEREK HAYVANLAR DOĞRUDAN ALIM YÖNTEMİYLE ALINMIŞTI 

Öte yandan İsmail Şanlı'nın TİGEM Genel Müdürü olduğu dönemde genç çiftçi projesinde doğrudan alım yöntemiyle hayvan temini yapılan firmalara yönelik Ardahan İl Jandarma Komutanlığı tarafından genç çiftçi projesini suistimal etme, vatandaşları dolandırmak ve devleti zarara uğrattıkları gerekçesiyle büyük bir operasyon yapılmıştı. Firma sahipleri uzun bir süre gözaltında tutulurken, soruşturmalar hala devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı müfettişleri de genç çiftçi projesindeki yolsuzluk iddialarına yönelik soruşturmalarını hala devam ettirirken, TİGEM Genel Müdürlüğü söz konusu firmaların teminatlarını irat kaydetti.

2018 yılında Şanlı döneminde genç çiftçi projesinde hayvan temin işi yapılan bir ihale iptal edilerek doğrudan alım yöntemiyle daha yüksek fiyattan bu firmalara verilmesi dikkat çekmişti. Genç çiftçi projesindeki usulsüzlüklere yönelik Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığının ve Tarım ve Orman Bakanlığı müfettişlerinin soruşturmasının devam ettiği bir sürede Şanlı, İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atanmıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 22:29
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiye
Türkiye - 2 yıl Önce

Burası Türkiye TİGEM'i 6ayda batırdı.İstanbul da da 6ay kaldı.İstanbul ucuz kurtardı.Böyle devlet adamı olurmu anlamıyorum.TİGEM'de soruşturması sürerken İstanbul 'a vali yardımcısı oluyor,o.Orada da halkın sağlığını hiçe sayıp karantinaya alınması gereken torpilli birini halkın içine salıyor.Devleti yönetenler bunları görmüyor mu?Bu adama korona virisünü bulaştırın da ülke kurtusun.Başka ne denir ki? Vay ülkem vay...

Haydar
Haydar - 2 yıl Önce

O da bir çokları gibi çalıştığı kurumda görev yapanlara tepeden bakan ben yaptım oldu zihniyetinde biriydi. Bunun gibi onlarcasi var. Tigemi mahvettigi doğru ama bu uzun süredir devam ediyor. Çalışanlarin çok büyük kısmı kurumla aidiyat bagini koparmış durumda. Biraz profosyonel yaklaşım biraz bilgi ve çokça adalet.. İstenen bu ama araki bulasın...

Personel
Personel - 2 yıl Önce

Adam tigemde tigemci koymadi hep disardan getirdi icerden temyize goturtmedi. Ilahiyatcisi acikogretim mezunu... hep getirdi oturttu halada gorevdeler. Mahkemeye verip donenimi ararsin ben yukardan torpilliyim diyenimi ararsin. Yazik bu kuruma. Bu kurum acil ozune donmeli. Ayse Genel mudurum bastan anladi sorunu ama baskilara boyun eydi sanirim.

Yiğit
Yiğit - 2 yıl Önce

Görevden alınmakla kalmasın, cezai işlem uygulansın, 1. Derece akrabalarına varana kadar cezalandırılsin. TİGEM in anasını ağlattı gitti . Allah belalarını versin,

herkesin agzi var
herkesin agzi var @Yiğit - 2 yıl Önce

Yorumlar guzel demeki bu adam bu kadar adamin keyfine tas koymus adam yozgatda testan yazdiginda nerdeydiniz d.bakirda yada sarimim sizleri yerlerinden etmistir ki kuyur acinjz buyuk kahve sohbwtj degil yuregi yeten sanalda degil gidecen sikayet edecen

ŞERREFLİ ADAM
ŞERREFLİ ADAM @Yiğit - 2 yıl Önce

Ula bu adamın heykelini hem tigeme hem havaalanına hem Yozgat’a hem tarım bakanlığına hem anasının evine her yere dikin ula dikin... çünkü bu adam da memleketi

Liyakattt
Liyakattt - 2 yıl Önce

Yakın zamanda tarımkrediye atanır böyle insanlar çok kıymetli zor bulunur cinsten.

Yahya dur
Yahya dur - 2 yıl Önce

Arkadaş her kurum skandal yemin ederim şu tkk 'daki hepsinden beş beter yani düzgün işi yok ama tutuluyor hesap soran yok Allah'ım bu virüs böylelerini bulsa masumlardan uzak olsa ne olur..

HDM
HDM - 2 yıl Önce

Bu kimin zamanında atanmıştı hatırlayamadım.....

Kahve
Kahve - 2 yıl Önce

Bu haberi kaldirmayin iki aksamdir kahve sigara keyfiyle okuyorum.
Sahsi degil gormuslugum yok girmuslugu yok.
Ama tigemdeki basarilari aklima geldikce...
Devletin devlet olmasi icin basariyi odullendirmesi bu olaylari cezalandirmasi zaten lazimdi..