Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğinin tarihinde bir ilk: Bakan Yardımcısı ziyaret etti!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik’i ziyaret etti. Çelik, "Merkez Birliğimizin kuruluşundan bu yana ilk kez bir Bakan Yardımcımızın bizleri ziyaret etmesinin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğinin tarihinde bir ilk: Bakan Yardımcısı ziyaret etti!
banner200

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik’i ziyaret etti. Çelik, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Bakan Yardımcısı Metin ile görüşmelerinde, yetiştiricilerin sorunlarını dile getirdiklerini, sektörle ilgili talepleri aktardıklarını bildirdi.

Ziyarette, Bakan Yardımcısı Metin ile küçükbaş hayvancılığın tarihsel gelişimini de değerlendirdiklerini belirten Çelik, şunları kaydetti: “Bu toprakların ana geçim kaynaklarından biri de hemen her zaman küçükbaş hayvancılık olmuştur. Bu yeni de değildir. Yüzyıllardır böyledir. Dünyanın en güzel halı ve kilimleri, kumaşları bu topraklarda dokunmuştur. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi de babası Ertuğrul Gazi de dedesi Süleyman Şah da geçimlerini küçükbaş hayvancılıktan sağlamışlardır. Atalarımız Osmanlı Devleti kurulana kadar obaları ve sürüleri ile hayvanlarını otlatabilecekleri güvenli topraklar için göç etmişlerdir. Koyun keçi otlatmayla işe başlayan Osmanlı İmparatorluğu, üretim faaliyetlerini, ipekten yüne, tiftikten kıla, kilimden dokumaya, baskı kumaşlara, süt ve süt ürünlerine, et ve et ürünlerine genişletmiş, bunun verdiği güçle yeryüzüne hakim olmuştur. Bin yıl önce koyunlarıyla, keçileriyle yola çıkan yüzlerce yıl dünyaya hükmeden ve imparatorluk kuran bir ecdadın torunlarıyız.”

Osmanlının ataları keçi çobanı olan kurucularının torunları olarak küçükbaş hayvancılığı her zaman baş üstünde tutmayı kutsal bir görev bildiklerini vurgulayan Çelik, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman çobanları önemsemesinden, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin her daim, her yerde desteğinin yanı başımızda olmasından ve bugün de  Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin’in Merkez Birliğimizi ziyaret ederek sektörümüzün sorunlarını dinlemesinden anlaşılıyor ki, kırsalda tarlasında ekip biçen, merasında koyun keçi güden yetiştiricilerimiz, çobanlarımız sahipsiz değildir” dedi.

Tarım Bakanımız her zaman biz yetiştiricilerin yanında olmuştur

Sektör temsilcisi olarak tüm üretici ve yetiştiriciler adına ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Çelik, şunları kaydetti: “Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, hizmette sınır tanımayarak her zaman biz yetiştiricilerin yanında olmuştur. Bakanımızın yetiştiricilerimize değer verdiğini biliyor ve minnettarlığımızı ifade ediyoruz. 

Bugün Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin’in Merkez Birliğimizi ziyaretiyle bizleri onurlandırmasından sektörüm adına büyük şeref duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin şahsında Bakan Yardımcıma ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Merkez Birliğimizin kuruluşundan bu yana ilk kez bir Bakan Yardımcımızın bizleri ziyaret etmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ziyaret, çalışmalarımızda bizlere güç verecek, küçükbaş hayvancılığımızın gelişimine de katkısı olacaktır. 

Bakan Yardımcımızın ziyaretiyle üretici ve yetiştiricilerimizin yanında olduğunu göstermesi, pandemi döneminde her ne kadar sektörümüz olumsuz etkilenmiş olsa da durumun yeniden normalleşme sürecine girmesi ile birlikte  yetiştiricilerimizin eskiden olduğu gibi üretime devam etmesi bakımından sektörümüze büyük moral olacaktır diye düşünüyorum.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 12:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkanhan
Furkanhan - 1 yıl Önce

Acaba hayvancilik konusu fatih metinin gorev taniminda mi, yoksa yine diger bk yardımcılari ve bakan ilgilenmiyor diye is fatih metine mi kalmis.

Evet
Evet @Furkanhan - 1 yıl Önce

Adam avukat ama Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ona bağlı. O genel müdürlük hayvancılık ile ilgili bir sürü işten sorumlu

Harika Müthiş
Harika Müthiş - 1 yıl Önce

Sonuç?

Seydo
Seydo - 1 yıl Önce

Siz kalkıp bi tane hayvanı olmayana milyonlarca destek verin? Sonra devlet damızlık hayvanlara destek ödemesi verdi diyin! Talancılar!

İlkgun salih
İlkgun salih - 1 yıl Önce

Tarım ve hayvancik feci durumda , pazar bulun çiftçiler üretir.siz zahmet buyurmayin.birde en önemlisi iç pazarda aracıları düzenleyin fatura fiş v.s uygulayın ve ila bunları düzene yılın.

Sedat boldaş
Sedat boldaş - 1 yıl Önce

Maalesef artık çocuklarımızı okutmanın hiç bir anlamı kalmadı ne zorluklarla okutuyorsun ama dayın yoksa işe girmeden yoktur....

Kac yillik ki bu makam?
Kac yillik ki bu makam? - 1 yıl Önce

Bakan yardimciligi 300 yildir mi var?
Birlik baskani konusacak bir sey, yapacak bir icraat bulamayinca boslamis...
Sonuc???

banner151

banner251