Bakan Pakdemirli'ye Dünya Kahvaltı Günü teşekkürü

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nihat Çelik, 7 Haziran Dünya Kahvaltı Günü nedeniyle bir açıklama yaparak Vanlıları tebrik eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye teşekkür etti.  

Bakan Pakdemirli'ye Dünya Kahvaltı Günü teşekkürü
banner200

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nihat Çelik, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Van’da 2014 yılında 51 bin 793 kişinin katılımıyla gerçekleştirilerek “Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası” rekoru kırılan kahvaltının, Guinness rekorlar kitabında yer almasının ardından Birleşmiş Milletler ve Türkiye Büyük Millet Meclisi nezdinde gerekli girişimler yapılarak 7 Haziran 2020 Günü’nü Dünya Kahvaltı Günü olarak ilan edilmişti. 

7 Haziran 2020 Günü’nün Dünya Kahvaltı Günü olmasına büyük destek veren ve Dünya Kahvaltı Günü’nü yayınladığı bir mesajla kutlayarak, özellikle bu anlamlı günün kutlamasına öncülük eden, aynı zamanda UNESCO kültürel miras listesine girmeye aday Van kahvaltımızı konu ederek, Van’ımızın eşsiz güzelliklerine değinen, şehrimize ve sektörümüze sıcak ve samimi iltifatlarda bulunarak Vanlıları kutlayan Tarım ver Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ye şahsım, sektörüm ve tüm Vanlı hemşehrilerim adına teşekkür eder, dünya kahvaltı gününde ve her kahvaltı sofranızda Van’ın yöresel kahvaltı ürünlerini eksik etmemenizi tavsiye ederim.

Sayın Bakanımız verdiği kutlama mesajında hazırlanan kahvaltı sofrasında dağlardan gelen eşsiz lezzetler ile bağlardan gelen enfes nimetler ile harmanlanan ifadesi ile yetiştiricilerimiz ve üreticilerimizin de emeğinin de hakkını teslim etmiştir. 

Ben de, yetiştiricilerimizin ve çiftçilerimizin alın teri ve göz nuru ile ulaşılan bu eşsiz lezzetlerin tüketicilerimizin sofralarına ulaştırılmasında büyük katkısı olan başta yetiştiricilerimiz olmak üzere herkesin Dünya kahvaltı Gününü kutluyor ve en derin şükranlarımı arz ediyorum. Tüm sevdiklerinize sağlıkla ve muhabbetle kavuşacağınız nice kahvaltılara. Allah ülkemize ve milletimize darlık ve yoksulluk göstermesin"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 22:05
YORUM EKLE
banner151

banner251