Buzağı destek ödemeleriyle ilgili talimat geldi ay sonunda ödenecek

Yetiştiricinin uzun bir süredir beklediği buzağı desteği ödemeleriyle ilgili nihayet somut bir adım atıldı. Buzağı destek ödemeleriyle ilgili ödenek çıkartılırken, ödemelerin 24 Ocak’ta yapılması bekleniyor. 

Buzağı destek ödemeleriyle ilgili talimat geldi ay sonunda ödenecek
banner200

Zor günler geçiren yetiştiriciler haftalardır buzağı destekleriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanlığından gelecek müjdeli haberi bekliyor. 2018 yılına ait 2’nci dönem buzağı destekleri zamanında ödenmemesine rağmen Bakanlığın da konuyla ilgili bir açıklama yapmaması belirsizliğe neden oldu. Bu belirsizlikten dolayı da yetiştiricinin son haftalarda öncelikli gündem konusunu buzağı destek ödemeleri oluşturmaya başlamıştı. 

Yetiştiriciler, tarım il, ilçe müdürlüklerini her gün ararken, yetkililerde konuyla ilgili net bir cevap verememenin sıkıntısını yaşıyordu. Yoğun telefon trafiğinden dolayı tarım il, ilçe müdürlükleri de bunalmış durumda. 

BUZAĞI DESTEĞİ YETİŞTİRİCİ İÇİN NEDEN ÖNEMLİ?

Buzağı destek ödemeleri hayvancılık destekleri içinde önemli bir kalemi oluştururken, yetiştirici buradan alacağı destekle bir ihtiyacını karşılayacak. Özellikle kredi borçlarını ödeyemeyen yetiştiriciler kredi borçlarının bir kısmını ödeyebilmek için buzağı desteklerine umut bağlamış durumdalar. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞINDAN TALİMAT GELDİ 

Buzağı destekleriyle ilgili olarak aylar sonra nihayet somut bir adım atıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığından buzağı destek ödemelerine ilişkin ödeneğin hazır olduğu ve ödemelerle ilgili çalışmaların başlatılabileceği bildirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı da ödemelerle ilgili çalışmaları başlatırken, destek ödemelerinin 24 Ocak’ta ödenmesi bekleniyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 23:48
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 2 yıl Önce

Bu ülkenin üreticisine yapılan bu ve onca haksızlığın faturusına zamanı geldiğinde size çıkaracak elbet, ama sizler için iş işten geçmiş olacak bu millet öyle bir millettir ki kendine yapılan ihaneti asla affetmez bu ülkenin üreticisi banka ve tarım kredi kooperatiflerinin faiz paraları ile şu anda üretim yapıyor oda yapabilenleri yani batmayanlar , ve üretim yapmak için lazım olan girdi maliyetleri yüzde yüzlere varan artışlar olmuştur ama ürettiği ürünleri ise enflasyon rakamları yüksek çıktığı zaman da kafasını ithalat sopası ile vurarak cezalandırılan bir toplum bu ülkenin üreticisi, ve üstelik durmadan üretim için verdiğiniz desdeklerini nereden vermem anlayışı ile hareket eden bir sistemdemdesiniz , yazık valla iki yıl oldu şu buzağı desdeklerini vereceğiz dediğiniz de bunu bu millete nasıl izah edeceksiniz acaba

Ismaıl barış
Ismaıl barış - 2 yıl Önce

Ilk zamanlarda ödenen dgd desteği dekara 15 tl idi aradan 20yıl geçti 20tl ozaman gübrenin tonu azotlu,/26 nitrat 200 tl dap tonu 450 tl idi simdi26 nitrat 1400 dap2800 tl gerisini tarım bakani cevap versin

Güvem
Güvem - 2 yıl Önce

Hele şükür aklınıza geldik

Tarafsız
Tarafsız - 2 yıl Önce

Herkeze kepçeyle çiftçiye çay kaşıyla o da 2 yıl sonra aklınıza geliyor vermek

Herkese bol kepçe
Herkese bol kepçe - 2 yıl Önce

Çiftçi ye kıstınızda kıstınız

Açıklanan Tarih Gerçek Değil.
Açıklanan Tarih Gerçek Değil. - 2 yıl Önce

Geçmiş yıllara dönük araştırma yaptım Bakan dahil özellikle Buzağı destekleri hiç bir zaman acıklanan tarihte ödemeler yapılmamış. Sürekli ödeme tarihi değişmiş. Bu bakımdan ben bu tarihe inanmıyorum. Mutlaka ertelenecektir.

Onur Oz
Onur Oz - 2 yıl Önce

Seçimde yok alla Allah ilginç hadi bakalım ödensinde millet borçlarının bir kısmını ödesin

Hakan yüksel
Hakan yüksel - 2 yıl Önce

Borçlar kapıda hemen yatırsin destekleme bekliyoruz ya yazıklar olsun size


banner151

banner251