Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından 2020 yılından itibaren uygulanmaya  başlanan Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP) ile tarım arazilerinin kullanımının  etkinleştirilmesi için nadasa ayrılan alanlar ile işlemeli tarıma uygun olmayan alanlar öncelikli olmak  üzere, uygun tarımsal üretim yöntemleri kullanmak suretiyle bitkisel üretimin artırılması  hedeflenmektedir.

71 TON BUĞDAY TOHUMU VERİLDİ

Afyonkarahisar’da çiftçi hangi ürünü ekerse destek alacak? 18 havzada destek verilecek ürünler belli oldu! Afyonkarahisar’da çiftçi hangi ürünü ekerse destek alacak? 18 havzada destek verilecek ürünler belli oldu!

Bu kapsamda Emirdağ İlçemizde Bakanlığımız tarafından geliştirilen soğuğa ve kuraklığa dayanıklı bir buğday tohumu olan Sertifikalı Bayraktar 2000 çeşidi 71 ton tohum yaklaşık 3000 dekarda toprakla buluşturulmak Yüzde 50 hibeli olarak çiftçilerimize teslim edildi"

Tohum teslim törenine Emirdağ Kaymakamı Osman BİLİCİ, Milletvekili Ali ÖZKAYA, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Parlak, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan KOYUNCU, Emirdağ Ziraat Odası Başkanı Öztürk KÖYCÜ, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve çiftçiler katıldı.