Sırf banka kredilerinden dolayı elindeki varlığını kaybeden milyonlarca insan var. Konya'da da binlerce icra dosyası var. Bunlardan bir tanesi de Konya'da çiftçilik yapan bir vatandaş. Söz konusu vatandaş borcunu ödeyemediği için icralık olmuş.

Mahkeme kararıyla Konya çiftçisine ait olan 200 dönüm tarla satışa çıkarılmış. Konya'nın Karapınar ilçesinde Gaziosmanpaşa mahallesindeki tarla 200 dönüm. Tarlanın kıymeti ise 1 milyon 137 bin lira olarak belirlendi.

Buğday fiyatı düştü, mısır fiyatı arttı, arpa fiyatı değişmedi! 8 Nisan güncel hububat fiyatları Buğday fiyatı düştü, mısır fiyatı arttı, arpa fiyatı değişmedi! 8 Nisan güncel hububat fiyatları

Açık artırma ile satılacak olan tarlanın satış tarihi 5 temmuz 2023 olarak açıklandı. Konya çiftçisi gibi borcunu ödeyemediği için icralık olanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Uzmanlar kredi çekerken ekonomik durumu analizi yapılmasını tavsiye ediyor. Ödeyemeyeceği krediyi çekenlere dikkatli olmaları hususunda uyarılarda bulunuluyor.

Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2021/344 ESAS sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Konya İl, Karapınar İlçe, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 1450 Ada, 1 Parsel, Satışa konu taşınmaz mutlak ...

Adresi : Gaziosmanpaşa Mahallesi 1450 Ada 1 Parsel Karapınar / KONYA
Yüzölçümü : 201.184 m2
Arsa Payı : 3/10
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Satışa konu taşınmaz Karapınar Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre dava konusu parsel belediye mücavir alan sınırları içerisinde olup, imar planı onama sınırı dışındadır.
Kıymeti : 1.137.213,45 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler: TAPU KAYDI GİBİDİR

Artırma Bilgileri

1.Artırma

Başlangıç Tarih ve Saati : 05/07/2023 - 10:07

Bitiş Tarih ve Saati : 12/07/2023 - 10:07