Vişne Ağacı Kaç Yılda Meyve Verir? Vişne Ağacı Kaç Yılda Meyve Verir?

Kastamonu Valiliği'nde düzenlenen bayramlaşma etkinliğine katılan Bakan Yumaklı, orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırıları da kınayan Yumaklı, tüm Müslümanların bayramlarını huzurlu bir şekilde geçirmelerini dilediğini belirtti. Bayram vesilesiyle dünyanın her yerinde zulme uğrayan herkesin sevdikleriyle bir arada olmalarını dilediğini söyledi.

Yumaklı, "Bugün vatandaşlarımızın büyük bölümü sabah saatlerinden itibaren kurbanlarını keserek dini vecibelerini yerine getirmeye başladı. Biz özellikle dinimizin hassasiyetlerine özen göstererek başta kurban edilecek hayvanların eziyet görmemesi ve kurban sonrasında da hijyen kurallarına uyulması hususunda vatandaşlarımıza çağrıda bulunalım. Bu hassasiyeti kendilerinden istirham edelim." ifadelerini kullandı.

'BASİT OLAYLAR YANGINLARA NEDEN OLABİLİYOR

Yumaklı, hava sıcaklıklarının yükseldiğini belirterek, vatandaşların orman yangınlarına karşı dikkatli ve özenli olmalarını istedi.

Yumaklı, "Ancak son 15 yıl içerisinde gördük ki çok basit olaylar ciddi yangınlara neden olabiliyor. O yüzden tüm vatandaşlarımızın aileleriyle beraber hoşça vakit geçirdikleri bu yerlerde yangın çıkması muhtemel herhangi bir unsura meydan vermemelerini özellikle kendilerinden istirham ediyorum." diye konuştu.