Edirne ili merkez köy ve mahallelerinde 2023 yılı çeltik ekimlerine ait müracaatlar, 25 Haziran 2023 tarihine kadar kabul edilecek. Müracaatların Bakanlık talimatının uyulmaması durumunda  kesinlikle kabul edilmeyeceği ve ruhsat verilmeyeceği çiftçilere hatırlatıldı.

İl Çeltik Komisyonunun aldığı karar doğrultusunda, 2023 yılı için dekar başına 10,00 TL olarak belirlenen sıhhı tedbir ve ruhsatiye ücreti, damlama sulama yöntemiyle çeltik ekim yapacak üreticiler için 5,00 TL olarak uygulanacak.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Çeltik ekimi yapmak isteyen üreticilerin, ruhsat için tapu senedi veya kira sözleşmesi ile keşif raporu ve gerekli tutarı yatırarak dekontu ile birlikte İl Müdürlüğüne başvurmaları gerek.

Küçükbaş hayvancılıkta destek başvuru süresini geçirmiş üreticilere önemli duyuru!  Küçükbaş hayvancılıkta destek başvuru süresini geçirmiş üreticilere önemli duyuru! 

Konu hakkında açıklama yapan yetkililer, çiftçilerin belirtilen tarihe kadar ve belirlenen mesafe aralıklarına uyarak müracaatlarını yapmaları gerektiğini vurgulayarak çiftçilerin mağdur olmamaları için uyarılarda bulundu.