tekirdagodakhaber.com.tr'den Ferhat Akgün'ün özel haberine göre, yurt dışından Tekirdağ’a gemilerle getirilen GDO’lu mısırın Tarım İl Müdürlüğü laboratuvarlarında analiz sonuçlarının değiştirildiği öne sürüldü. Kurum içinden yapılan ihbar sonucunda Cumhuriyet savcılığı jet hızıyla soruşturma başlattı. Tarım Müdürlüğü ise olayla ilgili müfettiş talep etti.

Edinilen bilgiye göre, olay Tekirdağ limanında meydana geldi. İddialara göre, Malkara’da faaliyet gösteren Ç. firması tarafından yurt dışından gemilerle getirilen GDO’lu mısırın laboratuvarda sonuçlarının değiştirilerek GDO’suz gibi gösterildiği bu şekilde tonlarca GDO’lu mısırın ülkeye sokulduğu öne sürüldü.

GDO'LU MISIRI ÜLKEYE SOKABİLMEK İÇİN TARIM BAKANLIĞINI LABORATUVARLARININ ŞİFRELERİ ÇALINDI!

İddialara göre sonuçlar Tarım İl Müdürlüğü laboratuvarlarında bu şekilde manipüle edildi. Bu durumu ise kurum içinden yapılan bir ihbar ortaya çıkardı. Bir kurum çalışanı, ihbarda bulunarak GDO’lu mısır sonuçlarının numuneleri ile oynandığını ve GDO’suz hale getirildiğini söyledi.

SAVCILIK JET HIZIYLA SORUŞTURMA BAŞLATTI!

Bunun üzerine İl Müdürlüğü, jet hızıyla bir soruşturma başlattı ve bakanlıktan müfettiş talep etti. Ayrıca, İl Müdürlüğü Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık da jet hızıyla bir soruşturma başlattı.

Tarım İl Müdürlüğü’ndeki laboratuvarda yaşanan bu olayla ilgili olarak, ilgili kişilerin “şifremiz çalındı” şeklinde bir savunma yaptıkları öğrenildi. Yine kurum içinde yapılan ilk denetimlerde numune analiz sonuçlarının bazı parametrelerini değiştirildiği tespit edildi.

Çiftçi'den TMO tepkisi: Tarlalarını satıyorlar Çiftçi'den TMO tepkisi: Tarlalarını satıyorlar

Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturması devam ediyor.