Gübre piyasası karıştı! Firmalar gübre fiyatlarına arka arkaya zam yaptılar!

Rusya-Ukrayna çatışması, Türkiye’de gübre piyasalarını biranda karıştırdı. Gübre firmaları bir süredir gübre fiyatlarına indirim yaparken, bugün gübre fiyatlarına arka arkaya yeni zam yaptılar ve satışları da kapattılar. 

Gübre piyasası karıştı! Firmalar gübre fiyatlarına arka arkaya zam yaptılar!
banner282

Geçtiğimiz hafta Tarım Kredi Kooperatiflerinin ardından Can gübrede şok bir indirim yaparak fiyatları 4000 TL/Tona çeken Gemlik Gübre, bugün bayilerine gönderdiği mesajda, depolardaki sevkiyat yoğunluğu gerekçe gösterilerek ikinci bir duyuruya kadar Can gübrenin siparişlerinin alınmayacağını duyurdu. Diğer yandan dün Can gübreyi 3950 TL/Tona indirdiğini duyuran Toros Tarım’da satışları durdurarak, yeni zam yaptı. 

Gübre firmaları, gübre satışlarını durdururken, gübre fiyatlarına yeni zam yaptılar. Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, gübre fiyatlarına gelen zamları twitter hesabından duyurdu. Gübre piyasasının karıştığını dile getiren Toy, buna göre, Toros Tarım’ın Can gübreyi 5000 TL/Tona çıkardığını ve satışların kapalı olduğunu belirtti.

TOROS TARIM DAHA DÜN İNDİRİM YAPMIŞTI!

Bilindiği üzere Toros Tarım Can gübreyi dün 5400 TL/Tondan 3950 TL/Tona düşürmüştü. Buna göre, Toros Tarım, Can gübreyi bir gün arayla 5400 TL/Tondan 3950 TL/Tona düşürerek tekrar 5000 TL/Tona çıkarmış oldu.

ÜRE GÜBRESİNE DE ZAM GELDİ!

Faik Toy, Toros Tarım’ın aynı zamanda üre gübresine de zam yaparak üre gübresinin fiyatını 9450 TL/Tona çıkardığını kaydetti.  

BAĞFAŞ DA CAN GÜBREYE ZAM YAPTI

İGSAŞ’ın da üre gübresine zam yaptığını ifade eden Toy, İGSAŞ’ın üre gübresinin fiyatını 9400 TL/Tona yükselttiğini, BAĞFAŞ’ın da Can gübreyi 5150 TL/Tona yükselttiğini belirtti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bak sen şu işe
Bak sen şu işe - 3 ay Önce

Noldu. Admin Herzaman kötüleme bugünde hak edenin hakkını ver. Tarım kredilerde hala 14 şubat indirimli satışlara devam ediyor. Diğerleri gibi bir günlük bindirim değil gerçek indirimle çiftçinin yanında bunu niye haber yapmıyon.

semin karahisar
semin karahisar @Bak sen şu işe - 3 ay Önce

bak bu güzel haber Allah razı olsun mazot gübre zammı yapanlardan hele mazota yapılan aptallara yapılır

Çok Yaşa TKK
Çok Yaşa TKK @Bak sen şu işe - 3 ay Önce

TKK olmasa yanmış çiftçi yanmış…

Yalancı Faik
Yalancı Faik @Bak sen şu işe - 3 ay Önce

Bahsettiği şirketler satışlarını kapattı. Burada verdiği fiyatlar bayiye satış fiyatları. Her bayi minimum yüzde on koysa 10.400 den aşağıya üre satmıyorlar. Tarım Kredi 9.200 liraya satıyor. Tarım krediyi hükümete sallamak için kullanan Faik şimdi sus pus gerçekleri de saklıyor YALANCI!

Ah Admin Ah!
Ah Admin Ah! @Bak sen şu işe - 3 ay Önce

Tarım Krediler çiftçinin garantisidir. Bak Gübretaş hariç hepsi kapattı satışları. Sizin kötüleme çabalarınız nafile. Kötünüyetinizle imtihan olasınız.

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Benim güzel ülkemin başıboş piyasası ve firmaları.Suç sizde değil size ticaret izni verende

koray
koray - 3 ay Önce

Gübre fabrikalarına inat, almiyorumda atmıyorum da, ellerinde patlasin

Rozcan
Rozcan - 3 ay Önce

Geçen bir haberde yaptığım yorumda da belirttiğim gibi, gübre fiyatlarındaki bu şekildeki dalgalanma serbest piyasa diye açıklanamaz. Gübre üretimde kullanılan bir girdidir ve hiç kimse kafasına göre zam yapamamalıdır, bu ürün markette satılan herhangi bir ürün gibi değerlendirilemez, ülkeyi yönetenler lütfen artık bu işi ciddi olarak ele alınız, Enagrup’a vergi müfettişi gönderene kadar bir de şu gübrecilere gönderseniz olmaz mı? Yoksa çiftçi bu ülke için bir anlam ifade etmiyor mu, yarın yiyecek gıda bulunamazsa kinse ağlaşmasın!

Tkk
Tkk - 3 ay Önce

Tarım kredi candır

Musti
Musti - 3 ay Önce

Fırsatçılar yine iş başında

A.K.
A.K. - 3 ay Önce

Türkiyede gübre fiyatları yaz boz tahtasına döndü
Firmalar bir bahane bularak aniden zamlı fiyata geçiyor bu durum akıl kari bir halden çıkmış halde buna biran önce dur denilmeli ;yoksa çok geç kalınmış olunulacak.Tarım geriye gitmeye koşar adımlarla gidiyor dışa bağımlığımız katbe kat artacak

Adalet
Adalet - 3 ay Önce

Hepsinin Allah belasını versin şeref yoksunları gübre almıyorum