Ağrı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, TMO’nun stoklarında bulunan mısırları 5 bin 500 TL/ton fiyatla satışa sunacağı belirtildi. Yapılan duyuruda; “TMO stoklarında bulunan mısırlar; kanatlı hayvan besici ve yetiştiricileri (yumurta ve beyaz et), 24 aydan büyük dişi büyükbaş hayvan yetiştiricileri ile yem fabrikalarına yönelik 5.500 (KDV, Maniplasyon Hariç) fiyatla peşin bedel mukabili satılacaktır” denildi. 

Duyuruda şunlar kaydedildi: “24 aydan büyük dişi büyükbaş (süt ineği) besici ve yetiştiricileri; üretici örgütleri (Birlik, başvuru yapabileceği gibi Tarım ve Orman Bakanlığının İl Tarım ve Kooperatif, Oda) vasıtasıyla Orman Müdürlükleri aracılığıyla da yapabileceklerdir.

Başvurular "SATIŞ PLATFORMLARI" üzerinden yapılacaktır.

Beyaz et tavukçuluğu yapanlar (beyaz et, damızlık beyaz et, kaz, hindi vs.) TMO Elektronik Satış Platformu üzerinden,

Yumurta tavukçuluğu yapan (yumurta ve damızlık yumurta tavuğu yetiştirenler) kanatlı sektörü Yumurta Sektörü Elektronik Satış Platformu üzerinden,

Yem fabrikaları ise Yem Fabrikaları Elektronik Satış Platformu üzerinden, başvurularını yapacaklardır”

Mazot gübre desteği ile ilgili önemli uyarı! Başvurular 31 Aralık'ta doluyor! Mazot gübre desteği ile ilgili önemli uyarı! Başvurular 31 Aralık'ta doluyor!

Yapılan duyuruda detaylı bilgi için il ve ilçe müdürlüklerinin ziyaret edilmesi istendi. 

mısır