Çankırı'da, tarım sektörüyle ilgili politikaların tespit edilmesi, planlanması ve koordinasyonuna ilişkin 14/09/2023 tarihinde resmi gazetede yayımlanan "Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik" hakkında geçtiğimiz Perşembe günü İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda  Şube/İlçe Müdürleri, Teknik personel, STK temsilcileri, köy/mahalle muhtarlarının katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı açılışında Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürü Hüseyin Düzgün, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Tarım sektörünün İnsanlık açısından önemli ve vazgeçilmez olduğunu belirterek, elimizdeki imkanları ilgili mevzuatlara uygun, en iyi şekilde kullanıp tarım teşkilatı olarak üzerimize düşen görevi yapmaktır.

Söz konusu üretim planlanmasının sektör için ihtiyaç olduğunu ve bunu Bakanlığımızın çalışmalarından sonra ilgili kanun maddelerinde değişiklik ile “Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik"  mevzuatıyla yasal alt yapısıda gerçekleşmiştir. Üretim Planlanması ile arz-talep dengesi, üretimde yeterlilik ve kayıtlılık oranında artış sağlanacaktır. Ülkemiz tarım sektörüne hayırlı olmasını temenni ederim"

Tarım İl Müdürlüğünden buzağı desteği ile ilgili önemli duyuru: İcmaller askıya çıktı! Tarım İl Müdürlüğünden buzağı desteği ile ilgili önemli duyuru: İcmaller askıya çıktı!

Toplantı tarımsal üretim birim sorumlusunun mevzuat hakkındaki sunusundan sonra soru-cevap şeklinde devam ederek tamamlandı.​