Türkiye'nin İlk küçükbaş TDİOSB'sinin Balıkesir'de kurulması planlanıyor. Balıkesir'in Coğrafi İşaretli Balıkesir Kuzusunu yaygınlaştırmak ve üretimini artırmak amacıyla, üretim ve işleme tesislerinin aynı yerde olduğu Küçükbaş Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Balıkesir'e kazandırılması hedefleniyor.

balıkesir

KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIKTA MARKALAŞMAYA KATKI SAĞLAYACAK

Küçükbaş hayvan üretimine destek olmak adına küçük ölçekli bireysel üreticileri bölgesel güç haline dönüştürmek, kümelenme faaliyetlerini desteklemek, tarım sektöründe katma değeri yüksek ürünlerin markalaşmasına katkı sağlamak adına Susurluk ilçesinde üretim tesisi, işleme tesisleri ve sanayi tesislerinin bir arada kurulması planlanan Küçükbaş Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

ÜRÜNLER KAREKOD İLE TAKİP EDİLECEK

Küçükbaş hayvan üretimine destek olmak adına Coğrafi İşaretli Balıkesir Kuzusu, kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Küçükbaş Besi Organize Sanayi Bölgesi'nde teknolojik altyapıya sahip tam otomasyonlu modern üretim tesislerinde yetiştirilerek desteklenen karekod ve barkod sistemleriyle mezbahalarda ve işleme tesislerinde işlenen ürünler tüketicinin sofrasına ulaşması amaçlanıyor.

BALIKESİR KUZULARININ KABA YEM İHTİYACI MERALARDAN KARŞILANACAK

Geniş mera alanları ve sulanabilir verimli arazileri ile küçükbaş hayvancılıkta İl Müdürlüğü koordinasyonunda yapılacak olan mera ıslah çalışmalarıyla, Küçükbaş TDİOSB alanında yetiştirilecek olan Balıkesir Kuzularının kaba yem ihtiyacı karşılanması hedefleniyor.

BALIKESİR KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIKTA ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GELECEK

Balıkesir'de hayvancılıkta bir ilk! Bakanlık onaylı manda sütü işleme tesisi açıldı! Balıkesir'de hayvancılıkta bir ilk! Bakanlık onaylı manda sütü işleme tesisi açıldı!

Coğrafi işaretli Balıkesir Kuzu Eti, Damızlık Koç Koyun Merkezleri ve kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Besi OSB) ile Balıkesir Türkiye'nin küçükbaş üretim merkezi olma yolunda önemli bir adım olarak hayata geçmesi planlanıyor.