Yeni süt fiyatına Merkez Birliklerinden farklı yaklaşım!

Ulusal Süt Konseyi tarafından dün açıklanan çiğ süt fiyatlarına yönelik tartışmalar devam ederken, süt üreticisinin üyesi olduğu Merkez Birlikleri açıklanan fiyata farklı yaklaştı.

Yeni süt fiyatına Merkez Birliklerinden farklı yaklaşım!
banner200

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği, Ulusal Süt Konseyi tarafından dün açıklanan yeni süt fiyatları için teşekkür ederken, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği ise sadece belirlenen yeni fiyatı üreticilerine duyurmakla yetindi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği yaptığı açıklama şöyle;

“27 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilen Ulusal Süt Konseyi toplantısında, 1 Ağustos tarihinden itibaren üretici eline geçen geçerli çiğ süt referans fiyatı 1.70 TL olarak belirlendi. Yıl sonuna kadar bu fiyatla devam etmesi beklenen soğutma ve örgüt payları hariç belirlenen bu fiyatın sektörümüze, üreticilerimize ve ülke hayvancılığına hayırlı olmasını dileriz. Bu manada mücadele veren, emeği geçen başta Sayın Genel Müdürümüz Muhittin Eyimaya'ya, sanayicilere ve üreticilere teşekkür ederiz”

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği'nin yaptığı açıklama ise şöyle;

“Çiğ süt referans fiyatı belirlendi. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığında yapılan toplantıya Bakanlık yetkilileri, sanayici ve üretici temsilcileri katılmış olup, yapılan toplantı sonucunda üreticinin eline geçecek çiğ süt referans fiyatı 01 Ağustos – 31 Aralık 2018 tarihlerinde geçerli olmak üzere soğutma ve nakliye bedelleri hariç 1,70 TL olarak belirlenmiştir.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Birlikte birligiz
Birlikte birligiz - 3 yıl Önce

Bizim üretici birlikleri sadece üreticiden aidat ve özel günlerde mesaj atarak bizleri hizmet ediyorlar eksik olmasınlar , bütün çiftçi birlikleri ziraat odası süt birliği damızlık birliği çok çalışmışlar sütumuz etimiz bugdayimiz arpamiz sizin Anlayacağınız birliklerimiz çiftçinin hakkına çok savunuyorlar o aldıkları paralar helal olsun onlara

- 3 yıl Önce

Süt üretici başkanı hayvancılık yapmıyor ki tabibi duyuracak teşekkür ler

- 3 yıl Önce

Ziraat odalarinin genel başkanimiz cekildi konseyde yokuz biz biz her zaman uretenin yanindayiz

banner151

banner251