Türkiye’de böyle birliklerde var!

Eskişehir ili Mahmudiye ve Çifteler Han ilçeleri Süt Üreticileri Birliği'nin kurucu Başkanı Güner Özer, birlik üyelerinin hayvan ihtiyacını ithalat yerine ekibiyle beraber Trakya'dan tek tek toplayarak karşılıyor. Bu yolla bugüne kadar toplam 430 tane Holstein gebe düve dağıtıldı. Üyeler de hayvanların parasını süt parasıyla ödeyecek.


banner255
Türkiye’de böyle birliklerde var!
banner200

Eskişehir ili Mahmudiye ve Çifteler Han ilçeleri süt üreticileri birliği 2016 yılı 5.etap gebe düve dağıtımını da gerçekleştirerek 5 etapta toplam 430 tane Holstein gebe düveyi Trakya'dan toplayarak üyelerine dağıttı. Ziraat Bankası ile birlik arasında yapılan protokole göre üyeler bu krediyi gelen hayvanların süt paraları ile 7 yılda ödeyecekler.

Birliğin kurucu Başkanı ve aynı zamanda veteriner sağlık teknisyeni olan Güner Özer, “üreticimizin parası ülkemizde kalsın yine üreticimiz kazansın diyerek bu hayvanları ithal etmek yerine ekibimle beraber Trakya'dan tek tek toplayarak üyelerime getiriyorum. Bu hayvanların da üretime katılmasıyla birliğimizin günlük 37 ton olan süt toplama kapasitesi 47 tona yaklaşacak. Üreticimiz ve birliğimiz gücüne güç katacak. Tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu bereketli olsun dileklerimi sunuyorum. Unutmayalım ki üretmeyi bırakan toplumlar tükenmeye mahkumdur"


YORUM EKLE
YORUMLAR
veteriner sağlık teknisyeni
veteriner sağlık teknisyeni - 5 yıl Önce

kardesime tüm meslektaslarım adına tebrik ediyor başarılar diliyorum

banner151

banner251