Tunceli Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği genel kurulunu yaptı

Tunceli İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin 2017 Yılı Olağan Mali Genel Kurul toplantısı 12.04.2017 tarihinde Tunceli İli Kültür Müdürlüğü Toplantı salonunda Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü gözetiminde yapıldı.

Tunceli Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği genel kurulunu yaptı
banner282

Genel Kurul toplantısına İl Müdürü Orhan KAYA, Bitkisel Üretim ve Sağlığı Şube Müdür Vekili Selman TOPRAKÇI, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdür Funda ARSLAN, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği, Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Yavuz Suat PALA, Elazığ ve Erzincan Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanları da davetli olarak katıldı.

Birlik Başkanı Zeynel ERDOĞAN'ın tüm üreticileri adına Tunceli Tarım ve Hayvancılığına yapmış olduğu katkılardan dolayı İl Müdürü Orhan KAYA'ya plaket taktimi ve sonrasında İl Müdürü teşekkür ve açılış konuşmasıyla toplantı başladı.

İl Müdürü Orhan KAYA yapmış olduğu açılış konuşmasında; "Almış olduğum plaketi tüm personelim adına kabul eder, birlik üyelerinin gerek şap aşılaması gerekse diğer hizmetlerimizin yürütülmesinde göstermiş oldukları ilgi için teşekkür ederim. İlimiz mera ve yaylaların en etkin bir biçimde kullandırılacağını, hem arıcılarımızın hem de küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin mağdur edilmemesi için gerekli tedbirler alacağız. Bakanlık ve Kurum olarak gerek hibe destekli programlar ile gerekse bitkisel ve hayvansal desteklemeleri ile üreticinin yanında olduğunu belirtip genel kurulun hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Birlik Başkanı Zeynel ERDOĞAN yapmış olduğu konuşmasında; "Görevde olduğu süre içerisinde üreticilerin tüm sorunlarının çözümü için Yönetim Kurulu olarak ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettik. Yaylalar konusunda üreticilerin çıkarları doğrultusunda üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirdik. Bu seçimin hepimiz için hayırlı olmasını dilerim." dedi.

İl Müdürümüz ve ilgili Şube Müdürleri tarafından birlik üyelerinin sorunları müzakere edilip, gündemde yer alan tüm maddeler görüşülüp karara bağlandıktan sonra toplantı sona erdi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE