Tekirdağ DSYB Çanakkale Şehitlik gezisi düzenledi

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, üyeler ile üyelerin yakınları olan bayanlara ve çocuklara özel Çanakkale Şehitlik gezisi düzenledi.

Tekirdağ DSYB Çanakkale Şehitlik gezisi düzenledi
banner200
banner217

Gezi kapsamında tahsis edilen deneyimli rehberler eşliğinde Şehitler Abidesi, 57. Piyade Alay Şehitliği, Vatan şairi Namık Kemal ve Rumeli Fatihi Süleyman Paşa’nın kabri, Conkbayırı, diğer şehitlikler ve tarihi yerler ziyaret edildi.

Geziden son derece memnun kalan bayanlar ve çocuklar böyle bir gezi organize ettikleri için Birlik Başkanı Ergin Durgun’a teşekkür ettiler. Birlik Başkanı Ergin Durgun da yaptığı açıklamada geziye katılanların memnun kalmalarından mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Birlik Başkanı Ergin Durgun; ‘Türk Çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” diyen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sözünden yola çıkarak çocuklara ve annelere Çanakkale Savaşlarını ve Zaferini anlatmak ve ruhunu yaşatmak için bu geziyi düzenlemeye karar verdik.’ dedi. 

‘Gelen talepler doğrultusunda, mesleki eğitici fuar ve çiftlik gezilerinin yanında üyelerimiz, eşleri ve çocukları için bu tür geziler düzenlemeye devam edeceğiz’ diye söyledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251