" />

Sahtekarlara pabuç bırakmayacaklar!

Ankara Damızlık Koyun Keçi Birliği, Kurban Pazarı'nda satış yapacak olan üyelerine, "Sahte para tespit etme kalemi" dağıttı ve sahte paraya karşı uyardı. Son dönemlerde piyasada artan sahte para tehlikesine karşı dikkatli olunması gerektiğine değinen birlik, yetiştiricinin mağdur olmaması için kolları sıvadı.

Sahtekarlara pabuç bırakmayacaklar!
banner200
banner217

Ankara Damızlık Koyun Keçi Birliği, Kurban Pazarı'nda satış yapacak üyelerini "Sahte Para" ya karşı uyardı. Son dönemlerde piyasada artan sahte para tehlikesine karşı dikkatli olunması gerektiğine değinen birlik, yetiştiricinin mağdur olmaması için kolları sıvadı.

SAHTE PARA KALEMİ DAĞITILACAK

Kurban Pazarlarında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sahte para kalemi ile önlem alınacak. Birlik, kurban pazarında satış yapacak olan üyelerine sahte para tespit etme kalemi dağıtacak. Bu sayede sahte parayı kolaylıkla tespit edebilecek olan yetiştirici, sahtekarlara pabuç bırakmayacak.

NASIL KULLANILACAK?

Kullanımı kolay tasarlanmış olan kalemler, birlik ekibi tarafından kurban pazarı öncesi yetiştiriciye dağıtılacak. Nasıl kullanılacağı ise, yine ekipler tarafından yetiştiriciye anlatılacak. Böylece yetiştirici kurban pazarındaki telaşın içinde oyuna getirmek isteyenlere göz açtırmayacak.

YORUM EKLE
banner151

banner251