Kurbanda dişi hayvanlar da kesilebilecek!

Kurbanda dişi hayvanlar da kesilebilecek. Ancak raporu olması durumunda. Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Yılmaz, veteriner hekimlerden alınan 'damızlık olamaz' raporu ile kurbanda dişi hayvan kesimi yapılabileceğini açıkladı.

Kurbanda dişi hayvanlar da kesilebilecek!
banner200
banner217

Yılmaz, Uşak 3. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı'nda yaptığı açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının dişi hayvan kesimi ile ilgili yaptığı düzenlemenin vatandaşlar tarafından yanlış yorumlandığını kaydetti.

Bakanlığın yaptığı düzenleme ile damızlık hayvan kesiminin yasaklandığına dikkat çeken Yılmaz, "Veteriner hekimlerden alınan 'damızlık olamaz' raporu ile dişi hayvan kesimi yapılabilir. Bu yasak yalnızca damızlık dişileri kapsıyor. Damızlık olmayan dişi hayvanların kesimleri yasaklanmadı" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
vurun abalıya
vurun abalıya - 3 yıl Önce

vurun garibana vurun sırtına sırtına nerelerden emir alıyorsanın iyi görev yapıyorsunuz zaten bırakıyoruz hayvancılığı gözünüz aydın istediğiniz oldu rahat edin artık sizin umurunuzdamı köylü yanınıza yaklaşsa demir sopayla kovarsınız tıkır tıkır gıcır paralar maaşlar akşam meyhane pavyon bizde bırakıyoruz enayiliği hadi gözünüz aydın

Yasaklar aydınlatın
Yasaklar aydınlatın - 3 yıl Önce

Dişi hayvan kesmenin yasak olduğunu söylüyorlar büyük baş mı yoksa küçük başmı

Damızlık dişi hayvan
Damızlık dişi hayvan - 3 yıl Önce

Damızlık niteliği tasimadigi veteriner hekim raporuyla belirlenen dişi hayvanların kesimi serbest. Yani döl tutmayan süt verimi olmayan kısır hayvanlar kesilebilir.

banner151

banner251