Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinde neler oluyor?

Gaziantepli bir yetiştirici, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın ildeki Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle Gaziantep'ten Ankara'ya yürüme eylemi başlattı.

Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinde neler oluyor?
banner200
banner217

Osman Türkman, 2014 yılından buyana Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin seçimlerine müdahale edildiğini belirterek, yaşadıkları sorunları Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek aktaracaklarını söyledi.

Gaziantep'te 538 üyenin talebi üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kararı ile Gaziantep Koyun keçi Yetiştiricileri Birliği için alınan seçim kararının mahkeme kararıyla iptal edilmesine tepki sürüyor. Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanlığına aday olan ve birlik için alınan seçim kararının mahkeme kararıyla iptal edilmesine tepki gösteren Osman Türkman, "Çobanların seçimine karışmayın!" sloganıyla Gaziantep'ten Ankara'ya yaya olarak yola çıkma eylemine başladı.

BASKI VE TEHDİT İDDİASI

Gaziantep'den Ankara'ya yürüme eylemi başlatan Osman Türkman, sosyal medya hesabı üzerinden yürüyüşü ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Yaptığı paylaşımda, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın kendilerine her türlü baskı ve tehditte bulunduğunu ileri süren Türkman, “Sayın vekil her türlü baskı, tehdit, küfür yaparak insanları sindirebileceğini düşünüyor. Sayın vekil adil bir seçimin olmasını sağlaması gerekirken, bunu engellemek için mücadele ediyor. Niye mücadele edersiniz anlayabilmiş değilim?" tepkisinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaten seçim Nisan 2018 de
Zaten seçim Nisan 2018 de - 3 yıl Önce

Gaziantep koyun keçi birliği seçimi zaten Nisan 2018 de Neden bu kadar acele ediliyor. İnsanlardaki bu rant hırsı ancak gözleri yumulunca biter. Tarım İl Müdürlüğünün konuya müdahil olması ve taraf olması hiç etik değil.

hayri
hayri - 3 yıl Önce

bu tür sıkıntılı il birliklerini il tarım müdürlükleri müdahele eder ve etmesi lazım kayyum atanmalı yönetmeliği bilmeden sallama hayri

- 3 yıl Önce

Ortada para varsa herkes konuya atlar. Müdahil olur. Birlik sayısı çok fazla. Üretici herbirine ayrı ayidat parası ödüyor. Birlikler benden çok kazanıyor.

banner151

banner251