Kanatlı sektöründe yeni bir üretici birliği kuruldu

Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Merkez Birliği, geçtiğimiz ay Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın onayı ile kurularak faaliyetlerine başladı.


Kanatlı sektöründe yeni bir üretici birliği kuruldu
banner282
Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Merkez Birliği, 06.12.2016'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın onayı ile kurularak faaliyetlerine başladı.
Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Basın sözcüsü Ahmet Inçika, tavuk eti üreticilerinin ağır kış şartlarında bile üretime ara vermeden devam ettiğini belirtti. Ancak artan maliyetlerin sektördeki üretimi tehdit ettiğini vurgulayan Inçika, şunları kaydetti:
"Entegrasyonun bir an evvel fason bakım ücretlerine maliyet artışlarını göz önüne alarak iyileştirme yapması, desteklemeleri artırması gerekmektedir. Hele hele kışın çok sert geçtiği bu zamanda uzun süre kesilen elektriklerden dolayı üreticilerimiz ağır mazot yükü altına girmiş, kimi üreticilerimiz ise kar yükünden yıkılan çatılarının derdine düşmüştür. Kışın bu işin bu fiyatlar ile sürdürülebilir bir yanı kalmamış aksine zararlara sebep olmuştur. Buradan Tarımdan Haber aracılığıyla kamuoyuna duyurulur"

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Örgüt kirliliğinde yıllarca yakınan bakanlığımızın yeni bir merkez birliğine izin vermesi açıklanabilir birşey değil.. Mevcut birlik ve merkez birliklerinin işlev ve işlerliği ne durumdaki yeni yeni muhataplar oluşturuyoruz karşımıza..