" />

Dağdaki çobanla milletvekilinin tercihi bir olur mu?

Gaziantep'te Koyun Keçi Birliği'nde yaşanan haksızlığı ve usulsüzlükleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletmek için Gaziantep'ten Ankara'ya yürüyen Osman Türkman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşemeden sessiz sedasız memleketine geri döndü. Bu duruma isyan eden Türkman, manken Aysun Kayacı'nın sözlerini hatırlatarak, "538 tane çobanın tercihi bir vekilin tercihi kadar değer bulmadı." dedi.

Dağdaki çobanla milletvekilinin tercihi bir olur mu?
banner200

Ankara'ya 21 günde gelen Osman Türkman'ın yağmur altında yaptığı konuşma vicdanları sızlattı. “Benim yüreğim yanıyor" diyen Türkman, Aysun Kayacı'nın hafızalara kazınan sözlerini hatırlatarak, “Bir zamanlar bir mankenin dediği gibi 'benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi?' diyenler maalesef Gaziantep'de 538 tane çobanın tercihi bir vekilin tercihi kadar değer bulmadı" dedi.

MERHAMETİNİZ NEREDE KALDI?

Başbakan Binali Yıldırım ve Tarım Bakanı Fakıbaba'yı da eleştiren Türkman, şunları kaydetti: “Ben çok samimi bir Ak Partiliyim. Aşağıda karşılıksız ve çıkarsız Allah rızası için inandığım için bu parti için çalışıyorum. Sayın Başbakanım, sayın Tarım Bakanım yav sizin merhametiniz nerede kaldı? 16 gündür Gaziantep'den Ankara'ya yürüdüğünü söyleyen birisine şunu demeniz gerekmez mi? 'Ya oğlum sen salak mısın? Senin yüreğini yakan şey ne?

İlk defa 538 çoban ihtarname çekti. Bir zamanlar bir mankenin dediği gibi benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi diyenler maalesef Gaziantep'de 538 tane çobanın tercihi bir vekilin tercihi kadar değer bulmadı. Benim yüreğim yanıyor."

MERKEZ BİRLİĞİ DE DESTEK VERMEDİ!

Osman Türkman'ın 21 gün süren eylemine Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği'nden de bir destek gelmemesi dikkat çekti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çoban kardeşime üzüldüm
Çoban kardeşime üzüldüm - 4 yıl Önce

Bu dediğininsanların çoban köylü çiftçi diye bir dertleri yok kardeşim. Tek dertleri kendi istikballeri. Hesabını sandıkta iyi düşün çoban kardeş.

Silüet
Silüet - 4 yıl Önce

Çoban kardeşim ankaraya bu kıyafetle gelip silüeti bozmuşsun. Ankaradaki büyüklerimiz elleri nasırlı çiftçiyi dillerinden hiç düşürmezlerde elinizi sıkma zahmetinde de bulunmazlar, onlar keseyi doldurma derdine düsmüş. hele sizin aranızdan merkeze gelenler sizi daha yolda unuturlar.. geçte olsa gerçekleri görmen iyi olmuş. Darisi diger gormeyenlere

nihat çelik
nihat çelik - 4 yıl Önce

ya nerdesiniz nihat çelik bülent yaşar hani çabonlar için attığınız naralarrr sizin de zihniyetiniz belli oldu az kaldı az sıra sizede gelecek o koltuktan İNDİRİLECEKSİNİZZZZ.....

Nihat Çelik kan emici
Nihat Çelik kan emici - 4 yıl Önce

Van'da destekleme paraları yatmadan önce Nihat ın kesintisinden geçer. Babasının şirketi gibi görüyor birliği.

banner151

banner251