Çobanlar 9 Aralık’ta seçim yapacak!

Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin tartışmalı seçimleri 9 Aralık'ta yenilenecek. Birlik seçimleri, birlik üyelerinin seçme ve seçilme haklarının ellerinden alındığı gerekçesiyle gündeme gelmişti.

Çobanlar 9 Aralık’ta seçim yapacak!
banner200

Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin seçimlerine aday olan Osman Türkman, çobanları yok sayan Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği yönetimine üyelerin yeter artık demek için 9 Aralık'ı sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.

Birlik üyelerinin seçme ve seçilme hakkının elinden alınmasına tepki koymak için geçtiğimiz Ocak ayında Gaziantep'ten Ankara'ya yürüdüğünü hatırlatan Türkman, şunları kaydetti: “Yapılan baskılara, haksızlıklara karşı çobanların sesini duyurabilmek için 2018 yılı Ocak ayının soğuğunda üzerimde çoban keçesiyle 22 gün yürüyerek Ankara'ya gittim. Başbakan, Adalet, Tarım ve Gümrük Ticaret Bakanları ile sorunlar çözülsün diye görüştüm.

Ben sizler için mücadele yaparken mevcut Gaziantep Koyun Keçi Birliği yönetimi, noterden ihtarname çeken 538 üyenin yasal hakları olan seçimleri yapmadı ve mahkemenin vermiş olduğu seçim kararlarını iki defa haksız yere engelledi.

Sonrasında yaklaşık 5000 çobanı yok sayarak 98 kişi ile seçime gitti ve süreci takip etmemiz neticesinde Bakanlık Müfettişleri yapmış olduğu inceleme sonucunda tüm üyelerle seçim yapılması kararını verdiler ve Bölge İdare Mahkemesi yapılan haksızlığa dur diyerek tüm üyelerin katılımı ile seçimin yapılmasına karar verdiğinden 09 Aralık 2018 tarihinde seçim yapılacaktır.

Arkalarına üyelerin desteğini almak yerine başka yerlerden medet umanlara, çobanları yok sayan, onların oy haklarını dahi elinden alan mevcut Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği yönetimine üyeler yeter artık demek için 9 Aralık gününü sabırsızlıkla beklemektedirler”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Helal
Helal - 1 yıl Önce

Helal Olsun Takdir ediyorum seni. gerçek bir mücadele örneği gösteriyorsun. İnşallah Başkanda seçilirsin. Gaziantep halkı umarım seni yarı yolda koymaz. Darısı diğer aynı yöntemle seçim yapan birliklerin başına.

banner151