Büyükbaş Küpelemede Yeni Dönem

Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Bilecik İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında imzalanan protokol gereği büyükbaş küpeleme faaliyeti birliğe devredildi.

banner255
Büyükbaş Küpelemede Yeni Dönem
banner200

Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi" yönetmeliği kapsamında taraflar arasında imzalanan protokol ile 01 Ocak tarihinden itibaren birlik tarafından yürütülecek.

Bilecik İl Tarım Müdürlüğünde gerçekleşen imza programına, Bilecik İl Tarım Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Bilecik İl Tarım Müdür Yardımcısı Erkal Gedikli, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür V. Devrim Toraman, Bilecik Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Naci Eser ve Birliğin yönetim kurulu üyesi katıldı.

Bilecik İl Tarım Müdürü Yıldız, imzalanan protokol ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

"01.01.2016 tarihinden itibaren Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi yönetmeliğinin 5. Maddesi kapsamı dahilinde ilimizdeki sığır cinsi hayvanların tanımlanarak kayıt altına alınmasında birliğimiz yetkilendirilmiştir. Buradaki amaç birliğin uygulamalara aktif olarak katılmasını, vatandaşlara hizmetlerin daha iyi gitmesi sadece küpelendirmede değil diğer işlerin de daima iyi takip edilmesi, birlik hekimlerince vatandaşı bilgilendirme konusuna aktif olarak katılımın sağlanması hedeflenmiştir. Uygulama ile hayvancılığa katkı sağlanacağını düşünmekte ve özellikle sivil toplum örgütü ile çalışacak olmamız bizi memnun etmektedir"

YORUM EKLE
banner151

banner251