" />

Bu gece uyursak bir daha uyanamayız!

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, hain darbe gecesinde ülke genelinde küçükbaş hayvancılık sektörüne hizmet eden 80 İl Birliği ve 250 bin yetiştiriciye bir mesaj gönderdiklerini belirterek, "Bu gece uyursak bir daha uyanamayız. Türkiye uyuma. Ayağa kalk. Milletin iradesi üzerinde bir güç tanımıyoruz. Darbeye hayır !'' dedi.

Bu gece uyursak bir daha uyanamayız!
banner200
banner217

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat ÇELİK, milli iradeyi hedef alan bu ve benzeri girişimleri nefretle kınadıklarını bildirerek, “250 bin üyemiz aileleri ve çalışanları ile bu sektörde yer alan 4 milyon insanımızın temsilcisi olarak bütün varlığımızla milli iradeyi, Türkiye Cumhuriyetinin birliğini ve demokrasiyi savunacağımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz" dedi.

Genel Başkan Çelik yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

15 Temmuz 2016 tarihinde vatan hainlerince gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminde başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere, emniyet güçlerimiz, darbe karşıtı askerlerimiz ve vatandaşlarımız kenetlenerek birlik ve beraberlik içerisinde cuntacılara darbe imkânı vermemiştir.

Her biri en az 10 nüfusa bakmakla yükümlü olan 250 bin üyemiz, zor şartlarda bu meşakkatli sektörü kendilerine geçim kapısı olarak görmüş, hep şükür ederek dağda bayırda, merada taşrada bu cennet vatanın bekçiliğini yapmış ve her zorluğa rağmen vatanperverliğinden asla ödün vermemişlerdir. Bundan böyle de vermeyeceklerdir.

MİLLETİMİZ CUNTACILARA HADDİNİ BİLDİRDİ

Diğer taraftan devletimizin her türlü imkânına sahip olan, altında yattığı gölgeyi kendi gölgesi gibi gören içimizdeki bazı hainlerin demokrasinin bir gereği olarak halkımızın iradesinin tecellisi ile seçilmiş bir hükümete ve özellikle de Cumhuriyetimizin tarihinden bu yana ilk kez seçimle gelmiş bir cumhurun başkanına darbe yapma cüretinde bulunması asla kabul edilemez. Halkımız sokaklara dökülerek haddini bilmeyen bu hadsizlere haddini bildirmiştir. İçimize nifak sokmaya çalışanlar bu kötü emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.

78 milyon insanımız bu cennet vatan için canını seve seve vermeye hazırdır. Zaten yaşanan bu elim olayda halkımız tek ses, tek yürek ve tek yumruk olarak hiçbir siyasi görüş ayrımcılığı yapmadan bu durumu ispatlamıştır.

Darbe girişimini duyar duymaz Merkez Birliği olarak 80 İl Birliğimize gönderdiğimiz '' Bu gece uyursak bir daha uyanamayız. Türkiye uyuma. Ayağa kalk. Milletin iradesi üzerinde bir güç tanımıyoruz. Darbeye hayır ! '' mesajı ile üyelerimiz de meydanlara çıkarak darbe girişimine tepkilerini ortaya koymuşlardır. Bu vesile ile demokrasiye, birlik ve beraberliğimize sahip çıkan ve gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalmayan tüm Birlik Başkanlarımızı canı gönülden kutluyoruz.

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği olarak ülkemiz genelinde küçükbaş hayvancılık sektörüne hizmet eden 80 İl Birliğimiz ve 250 bin yetiştirici üyemiz adına milli iradeyi hedef alan bu ve benzeri girişimleri nefretle lanetliyor ve kınıyoruz.

Milli birlik ve bütünlüğümüzün demokrasi kuralları çerçevesinde ilelebet devam etmesinden yana olduğumuzu belirtiyor, cennet vatanımızın bir daha bu tür bir olayla karşılaşmamasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz.

250 bin üyemiz aileleri ve çalışanları ile bu sektörde yer alan 4 milyon insanımızın temsilcileri olarak bütün varlığımızla milli iradeyi, Türkiye Cumhuriyetinin birliğini ve demokrasiyi savunacağımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Ülkemiz tarihine kara bir leke olarak kalacak olan bu darbe girişiminde gözünü kırpmadan canını vermiş bütün şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Son sözümüz ; ''Darbelere hayır, yaşasın Demokrasi'' dir…

YORUM EKLE
banner151

banner251