Bakan Pakdemirli süt üreticisinin sorunlarını dinledi!

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve bazı birlik başkanlarından oluşan heyetle dün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi ziyaret etti. Birliğin 14'üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyarette, süt üreticisinin yaşadığı sorunlar Bakan Pakdemirli'ye aktarıldı.

Bakan Pakdemirli süt üreticisinin sorunlarını dinledi!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği yönetim kurulu ve bazı birlik başkanlarını kabul etti. Pakdemirli, süt piyasasını takip ettiklerini belirterek, üreticinin mağduriyetini giderecek önlemlerin alınacağını kaydetti.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, hayvancılıkta en büyük maliyet kalemlerinden birini oluşturan yemde, 2018 Ocak ayından bugüne yüzde 50 ile yüzde 60 oranında fiyat artışı olduğunu belirterek, sektörel olarak dünyada kabul görmüş 1.5 süt yem paritesinin, sürdürülebilir bir hayvancılık için mutlaka sağlanmasını istedi. Keskin, ziyaret sırasında sektördeki gelişmelerle ilgili olarak kapsamlı bir sunum yaptı.

Bakan Pakdemirli, süt üreticisinin sorunlarını yakından takip ettiklerini belirterek, üreticinin girdi maliyetlerinin düşürülmesinin üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kayıkçı kavgası
Kayıkçı kavgası - 3 yıl Önce

Birlik başkanı AK Parti Tekirdağ il yönetim kurulu üyesidir.Yani nezaket ziyareti gibi birşey bu... Hükümet ne verirse onu alıp gelecek...Pazarlık yapma şansı yok.Bu olusaSayın Devlet Başkanımızdan olur.Gidip durumu anlatmak gerekir.

Bakanlarimiz
Bakanlarimiz - 3 yıl Önce

Son beş yılda üçüncü tarım bakanı mualesef aynı nakarat aynı şarkı haydi hayırlısı olsun bakalım

İmkansız
İmkansız - 3 yıl Önce

Son beş yılda üçüncü tarım bakanı hep aynı dilden konuşmalar ortada civtcinin sorunlarına çözüm olmuş hiç bir icraat mualesef yok, hayvancılığın bu sıkıntılarına bu ülkenin yöneticileri bilmiyormu görmüyorlar mı,demek ki bu ülkenin özellikle küçük ölçekli aile işletmeleri bitirilmek isteniyor çünkü bu şartlarda aile işletmelerinin ayakta durması kesinlikle imkansız

banner251