Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne kayyum atandı

Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'ne kayyum atandı. Süt paralarının düzenli bir şekilde ödenmemesinden dolayı süt üreticilerinin şikâyeti üzerine teftişten geçirilen Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'ne kayyum atanmasına karar verildi. Birliğe atanan kayyum heyeti 5 Ağustos'ta göreve başlarken, 1 yıl görev yapacak.

Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne kayyum atandı
banner200

ÖZEL HABER

Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'ne kayyum atandı. Süt paralarının düzenli bir şekilde ödenmemesinden dolayı süt üreticilerinin şikâyeti üzerine teftişten geçirilen Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'ne kayyum atanmasına karar verildi. Birliğe atanan kayyum heyeti 5 Ağustos'ta göreve başlarken, 1 yıl görev yapacak. 1 yıl sonra yapılacak seçimle Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, esas sahiplerine devredilecek.

ÜYENİN GÜVENİNİ KAYBETTİ

Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin iyi yönetilmemesinden dolayı üye sayısının bin 300'e kadar düştüğü belirtiliyor. Süt paralarının düzenli bir şekilde ödenmemesinden dolayı bir çok üreticinin birlikten istifa ettiği kaydediliyor. Üye sayısının düşmesiyle birlikte birliğin ödeme dengesinin tamamen bozulduğu ifade edilirken, bu durumun teftiş incelemesinde de ortaya çıktığı belirtiliyor. Teftiş kararı ile kayyum heyeti atanırken, bir yıl görev yapacak kayyum heyetinin bu sürede üreticiler arasında güveni sağlayarak birliğin yeniden hizmet verebilir duruma getirilmesi amaçlanıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Atanan kayyum neyin nesi, neyin fesi ? Hukuk müşavirliğinden bir hukukçu mu ? Teftiş Kurulundan bir müfettiş mi? Yahut İç Denetim Biriminden iç denetçi mi? Şayet değilse atanan kayyum Ankara Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğinde sözkonusu şaibeleri hem kapatacak ve hem de bir yıl oradan nemalanacak. Kim belirlemişse bu kayyumu hata etmiş. Aynı kayyum, şu an Ankara İl Müdürlüğünde diğer beş idareci ile birlikte TJK At yarışların da da görevli diyorlar. Her taraftan nemalanan taifenin bireylerinden. Unutmadan Bahse konu kayyum, Toçbir-Sen'i de kullanarak maşaallah Bakanlığın tüm nimetlerinden istifade ediyor. Hasılı bu kayyum efendi ve avanesi boş zamanlarında devletin, milletin İşiyle iştigal ediyorlar. Ayrıca geçmiş dönemin adamları.

- 5 yıl Önce

Senin yaptığın yorumdan belli ki senin için bozulmuş karın ağrın var, şaibeler kapatılacaksa niye kayyum atanıyor nemalanan zaten nemalanıyor bırakılırdı mesut bahtiyar devam ederdi. Belli ki senin kafan nemalanma işlerine iyi çalışıyor. İnsan kendi nasılsa herkesi öyle bilir. İl Müdürlüğünden önceki yönetim zamanında kimlerin at yarışlarına gidip gitmediği herkesin malumu İl Müdürlüğünden insanların at yarışlarından faydalanmasına sebep olan herkesten Allah razı olsun, eski yönetimin adamları olsaydı eski yönetim zamanında giderlerdi. Kayyum diye kast ettiğin kişi İl Müdürlüğüne gelmeden önce personel WC ihtiyacını cami WC'lerinde karşılıyordu. O kişi sayesin de İl Müdürlüğü her yönüyle çalışılabilir bir yer haline geldi.

çamur at izi kalsın
çamur at izi kalsın - 5 yıl Önce

Kayyumu atayan makam (Bakanlık), atadıkları kişilerin kim olduklarını biliyorlar, sanırım siz onların kim olduklarını bilmiyorsunuz bu konuda endişen olmasın. Kayyum atandıkları yerin şaibelerini kapatacağını söylemişsiniz, bunu nerden biliyorsunuz beraber mi çalışıyorsunuz yoksa. Bahs ettiğiniz insanları tanıyoruz. Kişilere çamur atmakla hased etmekle bir yere varamazsınız efendi.

2010
2010 - 5 yıl Önce

Madem Bakanlık herşeyi biliyordu, 2010 'daki büyük denetimde yapsaydı ya bunu. Evet başkan 13-14 yıldır kendi şahsi malı gibi kullandı Birliği. Ama İl Müdürlüğü içinde tahsis edilmiş 5 m2 odadan nerelere getirdi. Hem köylü kendi diyordu süt fabrikamız kurulsun biz süt paramızı feda ederiz diye. İş uygulamaya gelince hepsi kaçtı. Cengizhan Bey'den başka kimse o birliği yönetemez. Çünkü koca birlikte orayı çekip çevirecek kapasitede üye yok.

- 4 yıl Önce

Bunlar insanların hakkını savunan değil hakkını yiyenlerde lütfen bizi bunlardan kurtarın

banner151

banner251