Ziraat Odası 24 saat çiftçinin hizmetinde olacak!

<p>Çorum Ziraat Odası'na Başkan adaylığını açıklayan Sosyal Güvenlik Kurumu'nda memur olarak çalışan Adem Özdemir, 10 Şubat'ta yapılacak seçimlerde seçilmesi durumunda Çorum Ziraat Odası'nın 24 saat çiftçinin hizmetinde olacağını vaat etti.</p>

Ziraat Odası 24 saat çiftçinin hizmetinde olacak!
banner200

Çorum Haber Gazetesi'nden Volkan Sınayuç'un haberine göre, Adem Özdemir geçtiğimiz haftalarda delege seçimleri gerçekleştirilen ve 10 Şubat 2019 tarihinde ise olağan seçimi yapılacak olan Çorum Ziraat Odası'nda ilk adaylığını açıklayan isim oldu.

220 DELEGE OY KULLANACAK

Yaklaşık 220 delegenin oy kullanacağı seçim öncesi Koparan Et Mangal'da önceki gün bir basın toplantısı düzenleyen Adem Özdemir adaylığını açıklayarak projelerini anlattı.

EĞİTİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Çorum Ziraat Odası Başkanlığına aday olduğunu belirten Adem Özdemir, seçilmesi halinde Çorum Ziraat Odası'nın bir eğitim merkezi haline geleceğini, toprak analizlerinin bölgesel olarak ücretsiz yapılacağını, kişisel toprak analizi ücretini de yüzde 50 indireceğini kaydetti.

Bürokrasideki 30 yılı aşan tecrübesi ile tarım alanındaki deneyimini birleştirerek Çorum çiftçisine hizmet etmek ve faydalı olmak amacıyla aday olduğunu belirten Özdemir, şunları kaydetti:

ÇİFTÇİ TARIM DANIŞMANLARINDAN HAK ETTİĞİ ÖLÇÜDE FAYDALANACAK

“Tarımda kalite ve verimi artırmak için atadan görme tarımsal yöntemlerden vazgeçip teknik tarıma yönelmeliyiz. Tarım ve Orman Bakanlığımız bunun için zaten son yıllarda tarım danışmanları istihdam etmeye başlamıştır. Çorum çiftçisinin bu güzel uygulamadan hak ettiği gibi faydalanmasını sağlayacağız. Tarım danışmanlarını sahaya indirip Odamızı çiftçi eğitim merkezi haline getireceğiz.

KAPATILAN TOPRAK TAHLİL LABORATUVARINI YENİDEN AÇACAĞIZ

Hazırlayacağımız projelerle çiftçilerimize üretim ve pazarlama konusunda katkı sağlayacağız. Ayrıca Odamızın kapatılan Toprak Tahlil Laboratuvarı'nı tekrar çiftçilerimizin hizmetine sunacağız. Yönetimimizle birlikte, her hareketinde çiftçilerimize rehber olup yol göstererek rehberlik edeceğiz. Odamızı hep birlikte yöneteceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal giderlerini kolaylaştırıcı faaliyetlerde bulunacağız. Odamız bünyesinde ihtiyaç kadar Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim çalıştıracağız. Personelimiz mesailerini masa başında oturarak değil, ekim ve hasat dönemlerinde hep sahada, tarlada geçirecekler. Öte yandan veteriner hekimlerimiz de sahada, daima hayvanların yanı başında olacaklar.

24 SAAT ÇİFTÇİNİN HİZMETİNDE OLACAĞIZ

Sözün özü 24 saat çiftçilerimizin hizmetinde olacağız. Sulama alanında yapılan yatırımların bir an önce tamamlanması hususunda Valiliğimiz ve Özel İdaremizle koordineli bir çalışma yürüteceğiz. Nasıl ki toprağın suya, suyun da toprağa ihtiyacı varsa, bizim de çiftçilerimizin görüşlerine ihtiyacımız var. Beni bu göreve layık görmeniz halinde aylık toplantılar yaparak üyelerimizin fikir ve görüşlerini alacağız”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 21:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

çiftçi şu anda yogun bakımda ziraat odası olarak hanğiniz cıkıp çiftçinin derdinizi dillendirebildiniz başkanınızda bir kelam edebiliyormu hikaye anlatıyorsunuz

Para almaktan başka işi yok
Para almaktan başka işi yok - 3 yıl Önce

Çiftçiyi sömürme merkezi bir çok ziraat odası toprağı tanımıyor hiç birşey kesmiyor para ver kağıt al. Buyrun sayarım şimdi şok olursunuz. Çiftçiyi sömürme merkezi gerekiyor ziraat ile hiç bir işi yok

Can çekişiyor
Can çekişiyor - 3 yıl Önce

Çifçi aglıyor çifçimi kaldı ithal ler çogaldı gübre ilaç mazot cep yakıyor yok etmeye çalışılıyor çifçinin neyine çare oldunuzki bundan sonrası için ne yapacaksınız .

banner151

banner251