Uygulamaya biz de destek veririz

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi tarafından her semtte köy pazarı kurulmasına yönelik planlamaya üreticiler olumlu bakıyor.

Uygulamaya biz de destek veririz
banner200

ÖZEL HABER

Karatay Ziraat Odası Başkanı Rıfat Kavuneker, iyi bir organizasyon ve istişare sonucu böyle bir uygulamanın yapılabileceğini söyledi. Böylelikle hem üreticinin hem de tüketicinin kazanacağını belirten Kavuneker, yıllardır çözülemeyen tarla ve tezgah arasındaki fiyat farkının giderilebileceğine dikkat çekti.

Uygulamanın hayata geçirilmesi halinde destek vereceklerini kaydeden Kavuneker, “Konya'da bazı belediyelerimiz, pazar yerlerinin yüzde 20'sini üreticiye ayırıyor. Buralarda tarladan tüketiciye ürün geliyor. Biz bunu bütün belediyelerin uygulaması için çaba gösteriyoruz. Bütün pazarlarda böyle bir uygulama olursa, direk pazardan sofraya ürün gelebilir. Bakanlık böyle bir uygulamaya hayata geçirebilirse yerinde bir karar vermiş olur. Üreticiler aracısız ürünlerini satacağı için hem vatandaş daha ucuza ürün almış olur hem de üreticimiz daha iyi fiyatlara ürünlerini satmış olur. Vatandaş böylelikle daha kaliteli ürünleri de ulaşabilir. TZOB olarak biz bunu hep savunuyoruz. 1 TL'ye verdiğimiz ürün mutfağa girene kadar 4 TL oluyor. Bakanlık böyle bir uygulama yaparsa, bizler destek veririz. Belediyelerle iyi bir istişare sonucu böyle bir uygulama rahatlıkla yapılabilir" diye konuştu.

YORUM EKLE
banner151

banner251